Kapat

Yeni Başlayanlar İçin Akvaryum Seçimi

Anasayfa
Akvaryum Balıkları Yeni Başlayanlar İçin Akvaryum Seçimi
akvaryum-secimi

Merhaba arkadaşlar , yeni akvaryum kurmaya karar vermiş arkadaşları için akvaryum seçimi hakkında bilgi vermeye çalışacağım . öncelikle şunu belirtmek isterim ki akvaryum balıklarının bakımı , beslenmesi ve diğer bütün yapacağınız işlemler önemlidir. dikkate alındığında balığınızın yaşam kalitesi ve yaşam süresi üst seviyeye çıkacaktır.

Öncelikle bir fanus kesinlikle balık bakmak için uygun değildir. fanuslar balık beslemek için değil bitki yetiştirmek içindir. fanusta yaşayan balıklar suyun az olması sebebiyle şaşı bakmak zorunda kalırlar ve bir süre sonra kör olurlar. akvaryum seçimi yaparken hangi tür balıktan kaç tane besleyeceğinize karar vermelisiniz. bu balık türü için en uygun akvaryumu araştırıp bulduktan sonra – ki ilerleyen zamanlarda buy bilgileri de  aktaracağım- akvaryumda kaç balık besleyeceğinize karar vermelisiniz. örneğin 40 tane lepistesi 80 litrelik bir akvaryumda beslemeniz doğru değildir. kendinizi düşünün aşırı kalabalık bir evde yaşamak sizi mutlu eder mi ? bunu kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. şu yönüylede düşünmenizi isterim. her hangi bir balık hastalandığında az suda hastalığın yayılma süresi kısalır ve balıklarınızı kaybedebilirsiniz.

Başlangıç akvaryumu olarak küçük akvaryumlar fiyat konusunda cazip gelebilir fakat başlangıç akvaryumu 75 litre altında olmamalıdır. Besleyeceğiniz balık türüne ve adedine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. akvaryum için aksesuar seçerken de akvaryum seçimi kadar balık türüne bağlı olarak balığınıza ortam oluşturmalısınız. Balığınıznın ortamını kısıtlayacak dev aksesuarlardan kaçınmalısınız. daha önce hangi ortamda olduğunu bilmediğiniz aksesuarları kesinlikle akvaryumunuzun içine koymamalısınız. Bu balığınızın sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir. akvaryum seçimi balık besleyenler için oldukça önemlidir. akvaryum seçerken mutlaka ve mutlaka yazıyı dikkate almanızı öneririm. Balığınızın akvaryumda mutlu olması sağlıklı olması ve mutlu yaşaması için gerekli ilk unsur akvaryum seçimidir unutmamalısınız.

İlgili Yazı:  Akvaryum İçin Gerekli Malzemeler

Merak ettiğiniz konularda yorum yazarak bize bildirirseniz en kısa sürede dönüş yapılacaktır. 🙂

The following two tabs change content below.

Zeynep Asena KÖK

Pativer.net Editörü. İnstagramdan takip et! : @obirkartalice soruları cevaplamaya 24 saat açığım iletişim kurmak için yorum bırakabilir ve ya sosyal medya üzerinden sorularınızı yönlendirebilirsiniz . 🙂

“Yeni Başlayanlar İçin Akvaryum Seçimi” üzerine 1 yorum

  1. Senem yıldırım says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir