Kapat

Yavru Köpek Eğitimi

yavru-kopek-egitimi

Yavru Köpek Nasıl Eğitilir?

Merhabalar , çok sık sorulan soruya cevap vermek istedim.
Evinizin yeni bireyi artık bir bebeğiniz var ise buyrun; Profesyonel değilim lâkin benim gibi kendiniz temel komutlardan başlayarak bir şeyleri öğretmek istiyorsanız tamda aradığınız yazı.

İnsan yaşamına alışmada, yavru köpeğiniz tamamen size güvenir ve size bağlıdır. Ona yapacağınız liderlik ve vereceğiniz eğitim, onun ilerde nasıl bir köpek olacağını belirler.
Yavru köpekler büyürken,  onların üzerindeki etkileriniz ile oluşacak karakterleri tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır. Yavru köpeğinizin geleceği sizin elinizdedir.
Köpeğiniz sizinle karakter sahibi olur. Öncelikle ses tonunuz istikrarlı ve keskin olmalıdır köpekler hele ki yavru köpekler yüksek sesten hiç haz etmezler. Siz ne kadar kesin konuşursanız ve ses tonunuzu ayarlarsanız o kadar kulakları dik sizi dinleyecektir. Sizi dinlediğinden kesin emin olun mümkünse odada başka ses başka dikkat cekici şey olmasın , unutmayın sizin hareketleriniz bebeğinize yön verir.

Eski metodlara göre negatif eğitimden başlamadım hiç bir zaman çünkü şiddet ve yüksek ses davranışlarını ileride daha çok etkileyeceğine inandım. Unutmayın karşınızdaki bir yavru bebek yetişkin değil yetişkin olsa bile ufak bir gazete tomarıyla belki burnuna 2 kere ufak hareketlerle vurulması yeterlidir sizi dinlemesi için ama her zaman sevgi şevkat ve özgüvenli yaklaşın. Çünkü hayvanlar sevgiye cok açıktırlar ,karşılıklı sevgi saygı sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Elinize onun sevdiği bir ödül maması alın örneğin ondan oturmasını isteyin. Örn/ Zeytin kızım otur! Sizi dinlemiyorsa tekrardan karşısına geçin aynı ses tonuyla tekrar edin. Oturduktan sonra yüksek bir sesle ‘Aferim kızım / oğlum’ demeyi sakın unutmayın. Bakın bu çok önemli. Bebeğiniz aferime cok önem verir bir süre sonra yaptığı her davranışta aynı tepkiyi sizlerden bekler. Yavru köpek eğitimi annesinden ayrıldıktan sonra 2 aylıkken başlar.

İlgili Yazı:  Yavru Köpeklerde Isırma Problemi

Ardından başını okşayarak ödül mamasını ona verin. Seanslarınızı kısa ve öz tutun. Bunu günde 2 veya 3 kere denerseniz küçük yaştan temel komutları yavaş yavaş öğretmiş olacaksınız. Tabii ki de bu yazımda bahsettiklerim kendi deneyimlerimden öğrendiklerim kesin sonuçlar verdiği için sizlerle paylaşmak istedim. Okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum sormak istediklerinizi aşağıda belirtebilirsiniz. Hoşça kalın

The following two tabs change content below.

EYLÜL ŞİRİN ÖZDOĞAN

Merhaba! Ben Eylül 18 yaşındayım , tüm hayatımı doğaya ve hayvanlara adamış , aslında amatör şair bir o kadarda kalemi sıkı tutan biriyim 🌸 Sokakta sayısız meleğin Ablası olmakla beraber , 1 yetişkin kedi Ablası , 1 yavru köpeğin ablasıyım. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizlere aktarmak büyük bir zevk benim için 🎈 Sokaktaki Can\'larımızı unutmayalım sloganım \' onlarda can , bir kap mama bir kap su!!\' Sevgi\'yle bol patiyle kalın.

“Yavru Köpek Eğitimi” üzerine 6 yorum

  1. kopek egitimi says:
  2. Murat Güngören says:
  3. filiz yuksel says:
    • EYLÜL ŞİRİN ÖZDOĞAN says:
  4. Nazik yıldırmış says:
    • Eylül Şirin Özdoğan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir