Kapat

Dünyalar Güzeli Bir Sarmanın Patisiyle Değiştirdiği Hayat: SOKAK KEDİSİ BOB!

Anasayfa
Film/Kitap Öneri Dünyalar Güzeli Bir Sarmanın Patisiyle Değiştirdiği Hayat: SOKAK KEDİSİ BOB!
sokak-kedisi-bob-film

Sokak Kedisi Bob / A Street Cat Named Bob

2016 ‧ Drama/Biyografi ‧ 1 saat 43 dakika
IMDB:
7,4
Sinemalar.com:
7,8
 Kara Kışın uzun zamandır arada bir kendini gösterdiği lakin bu sabah saatlerinde açık açık işte geldim burdayım dediği bu Çarşamba akşamında içinizi sıcacık yapacak bi filmle Merhaba demek istedim sizlere.

Filmimiz aynı isimli kitaptan ve gerçek bir hayat hikayesinden uyarlama.
Bu sayede size uluslararası kitap listelerinde en çok satanlar da uzun süre listenin başında kalan., tam 22 dile çevrilen bir de kitap önerisinde bulunmuş oluyorum en güzelinden.
Ve karşısınızda Sokak Kedisi Bob.
Filmin orjinal ismi A Street Cat Named Bob.
Biyografi, Komedi ve Dram dallarında gösterilen filmimize ilham olan kitabın yazarı James Bowen., IMDB puanı 7.4 olan filmin yönetmeni ise Roger Spottiswoode. Kitabı okurken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığınız gibi filmi izlerken de hiç bitmesin isteyeceksiniz.
James Bowen sokaklarda müzisyenlik yapan, bir zamanlar eroin bağımlısı olup o dönemlerde rehabilitasyon merkezinde bu bağımlılığından kurtulmaya çalışan genç bir adam. Bir barınakta yaşamaya çalıştığı günlerden birinde yolu dünyalar tatlısı dobiş bir sarman ile kesişir. Bu güzel kedi namı diğer BOB yaralıdır ve toplum tarafından hatta babası tarafından bile kabul edilemeyen James Ona sırtını dönüp gidemez. Kendisi için yiyecek bir lokma ekmeği bile zar zor bulurken Bobun iyileşmesi için var gücüyle mücadele eder. Yemeğini paylaşır, evini paylaşır en önemlisi Sevgisini ve Zamanını paylaşır bu tatlı sarman ile. Nitekim tüm çabaları sonuç verir ve Bob iyileşir. İyileşen Bobu özgürlüğüne kavuşturmak için serbest bırakan James bu konuda başarılı olamaz çünkü Bobun Jamesi bırakmaya pekte niyeti yoktur.

James, Bob’u Sahiplenir…

Çünkü hayatını kurtaran bu adamın hayatına patilerinin izini bırakmak istemektedir, Onu yeniden hayata bağlayacağını hissetmiş gibi Jamesi bırakıp gitmemiştir. Ve sonunda James Bobu sahiplendi. İlk tasması ayakkabı bağcıklarından yapılan Bob, Jamesi her gittiği yerde takip etmeye başladı. Jamesin omzunda otobüse binip, caddelerde gezen Bob, O sokaklarda çalıp söylerken de yanından hiç ayrılmayarak herkesin dikkatini çekmeye başladı. Yaşadığı barınakta komşusu olan arkadaşı ile yakınlaşmasını sağlayan Bob sayesinde hayatını günden güne değiştirmeye başlayan James babasının karşısına bile çıkmıştı. Her şey çok kolay olmadı tabi ki. James uyuşturucu krizlerinde, parasız olduğu, işsiz kaldığı dönemlerde Bob O’nu hiç yalnız bırakmadı çünkü Jameste yiyecek yemek almaya parasını denkleştiremezken önceliği Boba veren, Onun sorumluluğunu her geçen gün daha da çok üstlenen bir adamdı.

İlgili Yazı:  Çocuklar İçin Kitap Önerimiz: Küçük Kara Balık

Sonunda James bağımlılığından kurtulmuş hayata ve yaşamaya Bob sayesinde yeniden, daha sıkı tutunmuştu. Onlar birbirlerinin hayatlarına yeni bir anlam kazandırmışlardı. Çok geçmeden bu süper ikili çevrenin sevgisini kazanmıştı ve insanların dikkatini çekmeyi de başarmışlardı. Bir gazete haberi ile onları herkes tanıdı. Bu haberden sonra James Bob ile yolculuğunu,dostluğunu anlatan bir kitap yazmaya karar verdi ve isimlerini neredeyse tüm dünyaya duyurdu. Ardından bahsettiğim gibi bu güzel kitabın filmide çekildi.
Zaman zaman güldüğüm, çoğu zaman hem mutluluktan hem filmin heyecanı ve anlık üzüntülerden dolayı kediciğime sarılıp burnumu çekerek izlediğim film içinizi sıcacık yapacak eminim. Karşılıksız sevmenin, birisi veya bir şeyler için verilen emeklerin boşa çıkmadığını yine Hayvan dostlarımızdan öğreneceğimiz bir yapıt bu film. Kitabını da ayrıca okuyun derim, kitaplığınızda misafir edin Bob arkadaşımızı.

Çaresiz, yardıma muhtaç bir hayvan gördüğünüzde arkanızı dönüp gitmeyin. Ben ne yapabilirim ki demeyin. Belkide o an gerçekten size çok ihtiyacı vardır. Onun sizin hayatınıza katacağı güzellikleri, size öğreteceklerini tahmin bile edemezsiniz.. Ve bütün bunları başka hiç kimseyle hiç bir yerde deneyimleyemeyeceğinizi bilmelisiniz.
Sevgiyle Kalın..

The following two tabs change content below.

Ceren Yüceyurt

Pativer.net Editörü - Başucunda daima ''Küçük Prens'' ve ''Küçük Kara Balık'' bulunan 😉 - Çocukluğundan beri en iyi arkadaşları kediler, köpekler, kuşlar, balıklar, tırtıllar ve karıncalar olan Akdenizli bir Mavi aşığıyım. - Umarım yazdıklarımla hayatınızın bir köşesinde hep kalır parmak izim.. - Lütfen , SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN. - Yardıma muhtaç bir canlı gördüğünüzde arkanızı dönüp gitmeyin, belki uzattığınız elinizle Mucizesi olursunuz, kalp olur, nefes olursunuz. - Unutmadan Hadi bir de Koşun Kapılarınızın Önüne 1 Kap Su 1 Kap Mama Koyuverin..
İlgili Yazı:  Penguenler aşkına: Babamın Penguenleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir