Kapat

Kış Günlerine Az Kaldı: Soğuklar ve Sokaklar

Anasayfa
Kedi Dostlarımız Kış Günlerine Az Kaldı: Soğuklar ve Sokaklar

Akşam olmuş hava kararmış… Sıcak evinizin penceresinden bir gelin edasında salına salına dökülen kar taneleri izlerken, sıcak çikolatanızı ya da çayınızı yudumluyorsunuz.

Huzur verici değil mi?

Peki bu kareye el emeğinizi ve de sevginizi katarak yaptığınız kedi evinize sığınmış bir meleği orada uyurken görseniz? İşte bu görüntünün tarifine kelimeler yetmez bence.

Havalar soğumaya başladı. Kısa bir vakit ve de düşük bir bütçe ayırarak bu güzel duyguyu siz de tadabilirsiniz.

Bunun için;

Leğenden yuva 

Leğeni kullanım şeklinde düz bir zemine koyalım ve kenarlarını aralarda boşluk olmayacak şekilde (silikon 2 leğen arasından soğuk girmesini önlemek için önemli) silikonlayalım. İkinci leğenin alt zemini yukarı gelecek şekilde silikonladığımız leğenle birleştirelim. Maket bıçağı yardımıyla üstteki leğenden kedilerin girmesi için bir kapı keselim. İçerisine yumuşak bir kazağınız, kullanmadığınız küçük bir yastık ya da yine yumuşak bir örtü koymanızda fayda var. Ayrıca el işinden hoşlanıyorsanız yuvanızı süsleyebilir ya da boyayabilirsiniz.

İşte kedi eviniz hazır 🙂

Kedi yuvanız plastik yani hafif bir maddeden olması sebebiyle şiddetli rüzgarda uçabilir.Bunu önlemek için yuvayı duvar ya da ağaç gibi daha sağlam yerlere yaslayıp yanlarına birkaç tane büyük taş koyarak hareket etmesini önleyebilirsiniz.

Duyarlılığınız ve merhametiniz için teşekkür ederim.

Tüm kalplerin hayvan sevgisiyle dolması dileğiyle…

The following two tabs change content below.

Elif Melis Sever

Pativer.net Editör
Pativer.net Editörü | İnstagram: @elifmelissever

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir