Kapat

Sevimli Dostlarımız Bizi Seviyor mu?

Anasayfa
Genel İçerik Sevimli Dostlarımız Bizi Seviyor mu?

Giderek daha fazla bilim adamı şu gerçeği kabul etmeye başladı: Evcil hayvanlar sahiplerini gerçekten seviyorlar. Buna kanıt olarak sizlere sahiplerinin ağzından sevimli dostlarımızın minik hikayelerini derledim. Keyifli okumalar…

Yangın Kedisi

Eğer ölüm riskine girmek sevgiyi kanıtlamıyorsa, başka ne kanıtlar? Sahibi, Boo Boo’yu ağır yaralı halde bulmuştu. Ev kedisi değildi, onu bulan kişiye güvenmiyordu. Ama kendini ona teslim etmeye karar verdi. Bir süre ürkekliği devam etti. Eve gelen misafirlerden saklanıyor, yüksek ses duyunca hemen kaçıyordu.

Bir gece sahibi ve kocası uyurken, Boo Boo miyavlayarak yataklarına zıpladı. Sahibi şaşkındı, uykulu uykulu Boo Boo’yu yatıştırmaya çalıştı. Ama minik kedi hiç durmadan miyavlıyordu. Karı-koca bir de baktılar ki odaları duman içinde. Mutfak yanıyordu ve bütün evi dumanlar sarmıştı. Boo Boo yangından kaçmak yerine sahiplerini uyandırmak için odalarına koşmuştu. Böylece bütün aile kurtuldu. Boo Boo, hayvanların bencillikten uzak bir sevgi beslediklerinin canlı kanıtı.

Kahraman Köpek

Bir hayvanın sadakati hayat kurtardı. İki yaşındaki küçük bir kız, bahçeli evlerinin arka kapısından çıkıp gitti. Annesiyle babası neler olup bittiğinin farkına varmadan da yakındaki ormanda kayboldu. Neyse ki ailenin labrador retriever cinsi köpeği Thunder, küçük kızın yanındaydı.

Arama ekipleri tam 13 saat boyunca küçük kızı aradı. Sonunda bir nehir kıyısında ayak izlerine rastladılar ve küçük kızı sağ salim buldular. Thunder, arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmamış, onu tehlikelerden korumuştu.

Thunder gerçek bir kahraman. Sahipleri de onun kızlarını çok sevdiğine gönülden inanıyor.

Bizonun Sadakati

Bir bizonun sahibine bağlı bir ev hayvanı olacağı kimin aklına gelir? Annesi, doğar doğmaz bizon Bianca’yı terk etmiş. Onu biberonla besleme görevini ise genç bir kız üstlenmiş. Hiç üşenmiyor, günde dört kez büyük bir sevgiyle kimsesiz, küçük bizonu doyuruyormuş.

İlgili Yazı:  Dostlarımız Hakkında İlginç Bilgiler

Bunun üzerine Bianca genç kıza gönülden bağlanmış. Aylarca onu her yerde izlemiş. Kız havuza girince Bianca da peşinden gidiyor ve suya atlıyormuş. Bisikletine binince, arkasından koşup kovalıyormuş.

Şimdi 270 kg olan Bianca, artık bunları yapmak için çok büyük. “Bizi sevme girişimleri acılı bir hal aldı.” diyor genç kız. Bianca otlağına geri döndü. Ama sahibini unutmadı. Genç kız bisikletiyle yanından geçince Bianca sürüyü bırakıp onun peşinden koşuyor.

Cesur Köpecik

Bazen küçük köpekler büyük cesaret gösterir. Bir kadın Chihuahua cinsi minik bir köpek aldığında, torununun hayatını kurtaracağını hayal bile etmemişti. Ama bir gün iki yaşındaki çocuk annesiyle birlikte dışarıdayken aniden bağırdı. Pantolonunun içinden koca bir yılan sarkıyordu. Annesi oğlu için o kadar korkmuştu ki, dondu kaldı. Yerinden bile kıpırdayamadı.

Çok şükür ki Chihuahua hemen harekete geçti. Minicik köpek zıpladı ve çok zehirli, tehlikeli su yılanını dişleriyle kaptı. Sürüngen daha zehrini kusamadan onu bebeğin üstünden çekip aldı. Yılanın ısırığı ölümcül alabilirdi. Ama küçük bir köpek sayesinde büyük bir trajedi önlenmiş oldu.

Şefkatli Kardeşler

Anlayışı sadece insanlar göstermez. Mia ve Neo, genelde birbirlerinden başkasıyla vakit geçirmezler. Ama bir gün 13 yaşındaki sahipleri kolunu kırınca durum değişmiş.

Küçük çocuk, “Cesur davranıp canımın ne kadar çok yandığını belli etmemeye çalışıyordum.” diyor. Ancak sanki kediler durumun farkındaydı. Sahipleri koltuğa çöker çökmez ikisi de koluna sürtünmeye başladılar, acıyan yeri şefkatle yaladılar.

Kolu alçıya alınınca da kontrolü iyice ele aldılar. Normalde yaptıkları gibi onun ayak ucunda uyumadılar. Sahiplerinin alçılı kolunun hemen yanına yerleştiler. Mırlayan yastıklar gibi, 72 saat nöbet tuttular. “Beni rahatlatmaya çalışıyorlardı.” diyor sahipleri. “Bana kalırsa, çok da rahat görünüyorlardı.”

İlgili Yazı:  Doğurmaya Gerek Var mı?

Pişman Kedi

Asi bir kedi bile, doğru insan için tavrını değiştirebilir. Miss Houdini, kendi alanını paylaşmaya alışkın olmayan sahipsiz, haşin bir sokak kedisiydi. Houdini ona sahip çıkan kadının evinde hemen evin eski kedisine saldırdı. Sahibi de, “İşine gelmiyorsa git” diyerek huysuz kediyi kapının dışına çıkardı.

Ama Houdini gitmek istemiyordu. Bir sinekliği parçalayarak eve girdi. Terbiyesini takındı, diğer kediyle güzelce oynadı.

Houdini artık evin içinde uslu uslu oturuyor. Sahibi “ Gerçekten de çok değişti” diyor. “Bu evin bir üyesi olmak istiyorsa, doğru davranması gerektiğini anladı. Şimdi birlikte çok mutluyuz.”

Okuduklarınız dünyadaki sayısız hayattan bazılarından ufacık kesitler.. Bunlar bile onların da sevebildiğinin, bağlanabildiğinin çok büyük kanıtları değil mi?

Sizler de hikayelerinizi bizimle paylaşmaya ne dersiniz? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Dostlarınızla sevgi dolu, bol patili günlere…

The following two tabs change content below.

İrem Akgül

Pativer.net Editörü. İnstagram'dan takip et! @akgul.iremm Merhabalar. İstanbul Üniversitesi'nde hem Metalurji ve Malzeme Mühendisliği hem İktisat okuyorum. Hayvanlara tutkum sanırım doğduğum anda başlamış olmalı çünkü kendimi bildim bileli onlarla içli dışlıyım. Onlar bizim hayatımızı güzelleştiren en değerli ayrıntılar. Tüm hayvanseverlere kucak dolusu sevgiler..

“Sevimli Dostlarımız Bizi Seviyor mu?” üzerine 2 yorum

  1. Julia says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir