Kapat

Yazıklar Olsun: Sakarya’nın Sapanca İlçesinde Yavru Köpeğin Bacakları ve Kuyruğu Kesildi

Anasayfa
Pet Haber Yazıklar Olsun: Sakarya’nın Sapanca İlçesinde Yavru Köpeğin Bacakları ve Kuyruğu Kesildi

Ülkemizde hayvanlara uygulanan şiddet akıl almaz boyutlara ulaşmaya başladı. Sakarya’nın Sapanca ilçesinde, ormanda köpekleri beslemeye gidenler, bacakları ve kuyruğu kesilmiş yavru köpeği görünce şok yaşadılar.

Veterinere götürülen köpek ilk tedavisinin ardından İstanbul’da sohayko derneği tarafından bir kliniğe gönderildi.

Sapanca ilçesi Yüzevler mevkiinde bulunan ormanlık alanda akşam saatlerinde vatandaşlar bir köpeğin acı bağrışlarını duymuş ve hemen köpeğin yanına giden vatandaşlar hayvanın 4 ayağının kesik olduğunu görmüş ve hemen veterinere yetiştirip tedavi ettirmişler.

Bunun hiçbir amacı ve açıklaması yok!

Ben bir vejeteryanım ve veganların da dikkat ettiği birçok şeye dikkat ediyorum bir hayvansever olarak. Ama yine de vejeteryan olmayıp hayvansal gıdaları tüketen insanlara saygım var çünkü bir amaç var.

Ama bunlar insan değil  ve bunun hiçbir açıklaması hiçbir amacı  yok. Bunun bir insanın kolunu bacağını sebepsizce kesmekten de bir farkı yok.

Bu olay dün yaşanmış ve ben bu sabah okudum. Muhteşem bi bayram sabahı değil mi?

Artık güne böyle başlamak bu haberleri duymak istemiyoruz. Bu yüzden de artık ağlayıp, sızlayıp, vicdan yapmanın ötesine geçip bunları yapanların gereken cezayı alması için bir şeyler yaparsak ancak onları caydırabilir ve bir şeyleri değiştirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir