Kapat

Ragamuffin Cinsi Kedi Hakkında Genel Bilgi

Anasayfa
Kedi Dostlarımız Ragamuffin Cinsi Kedi Hakkında Genel Bilgi
ragamuffin-kedisi

Ragamuffin Cinsi Kedi Hakkında Bilgi

İnsan dostu yumoş bir oyuncu, ragamuffin…
Kişilik özellikleri itibariyle ragamuffinler, tam bir dost canlısı olmasıyla bilinir. Ev içerisinde yapmaktan en çok hoşlandıkları aktivite insanları takip etmek olan ragamuffin kedileri , her adımda sizi takip ederek sahiplerine çok büyük bir bağlılık geliştiriyor. Çoğu kişi tarafından köpeklere benzetilen bu kediler, tek başlarına oyun oynamaktan ziyade sizinle birlikte oturmayı tercih edecektir. Uysal yapısı nedeniyle savunma içgüdüleri gelişmediğinden evde bakılması önerilir. Kocaman bedenine karşın dünyadaki en sevecen kedi türlerinden birisidir ve kucağa alınmaktan çok hoşlanırlar. İlgiye muhtaçlığı sebebiyle eğer onu evde yalnız bırakmayı gerektiren bir işe ya da meşguliyete sahipseniz Ragamuffin size göre değil demektir. Çocuklar ile oynamayı oldukça seven bir ırktır. Ağzı küçük, çenesi ise yuvarlaktır.

Buradaki yazımızdan British Shorthair kedisi hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

 

Fiziksel Özellikleri

Ragamuffinlerin fiziksel özelliklerinden bahsetmeye boyut olarak oldukça büyük kediler olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Gözleri, büyük ve anlamlıdır. Bu anlamlı bakışlar Ragamuffin’in karakteristik tatlı bakışını destekleyen bir özelliktir. Göz rengi tüy rengine göre farklı olabilir. Vücut yapısı kaslı olan bu ırkın kedileri geniş göğse ve güçlü omuzlara sahiptir. Tüm vücudunu saran yumuşak peluş tüyler, baş bölgesinde yele şeklini almıştır. Tüyleri bir tavşanın tüyleri gibi sık ve ipeksidir. Kuyruk uzun ama gövdeyle uyumludur. Kuş tüyü görünümünde bol tüyle kaplıdır. Ragamuffin’lerin erginliğe geçişleri diğer kedilere göre daha yavaştır.Gelişimlerini yaklaşık 3-4 yılda tamamlarlar.

Ragamuffin Kedisi Kaç Yıl Yaşar?

Dişilerinin ortalama ağırlığı 4.5 ile 7 kilogram arasında değişen Ragamuffin kedileri, erkeklerde 10 kilograma ulaşan ağırlıklara sahip olabiliyor.Ragamuffin ırkı ortalama 12 – 16 yıl arasında değişen yaşam sürelerine sahiptir.

İlgili Yazı:  Kedi ve Köpeklerde Aşı Takvimi

ragamuffin

Bakımı

Sağlıklı ve yumuşak tüylerinin haftada iki kez fırçalanması yeterlidir. Birkaç ayda bir banyo yaptırmalı, tırnak kesimi ve kulak içi temizliğine dikkat edilmelidir. Bunun dışında Ragamuffin kilo almaya müsait bir kedidir. Bu yüzden her istediği zaman beslemek akıllıca olmayacaktır.

Kökeni

1960’lı senelerde acı bir trafik kazası geçirmiş olan uzun tüyleri olan Josephine isimli kedi, geçirdiği kazadan sonra tedavi olur ve sonrasına yapmış olduğu doğumda oldukça hoş görünen yavruları hayata getirir. Ann Baker ise doğan kedilerin bir kısmını alır ve değişik görünümlü kediler üretmeye başlar. Zamanla oluşturmuş olduğu kedilere düzgün bir kişilik yüklemek için çalışmalar yaptı. Yaptığı çiftleştirmeler sonucunda ise üretmiş olduğu kedileri tüm dünyaya tanıttı.

yavru-ragamuffin-kedisi

Tüy Bakımı

Tüyleri orta uzunluktadır ve tüy bakımı örneğin bir İran kedisinin tüy bakımı kadar zor değildir. Diğer kedi türlerine göre daha orta düzeyde bakıma ihtiyaç duyar. Yumuşak ve sağlıklı olan tüylerini haftada 2-3 kez fırçalamanız yeterli olacaktır. Bol tüylüdür. Sık ve ipek gibi tüylere sahiptir. Peluşa benzer tüyleri vardır.

Bütün bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra belirtmek istediğim en önemli noktaya gelelim. Hayvansever arkadaşlarım, hayatınıza yeni bir dost katmak istiyorsanız LÜTFEN SATIN ALMAYIN, SAHİPLENİN. Hiçbir dost parayla satın alınamaz.

ragamuffin-kedisi-hakkinda-bilgi

Diğer yazıma tam buradan ulaşabilirsiniz.

The following two tabs change content below.

İLAYDA İŞLEYEN

İnsan ruhunun bir parçası hayvan sevgisini tadana kadar uyanmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir