Kapat

Nazlı, Dobi Ve Diğer Üç Arkadaşı Neredeler!?

Anasayfa
Pet Haber Nazlı, Dobi Ve Diğer Üç Arkadaşı Neredeler!?

Neredeler!?

Tam evet, güzel şeyler de oluyor artık derken hemen ardından gelen hayvan hakları suistimallerinden yalnızca bir tanesi. Üstelik bu sefer bunu yapan veya yaptıran ‘Yeni Nesli Eseri’ yapacak olan eğitimcilerdir.

10 yıldır KTÜ Eğitim Fakültesi‘nde barınan, beslenen, sevilen 5 dünya tatlısı köpek bir anda YOK oldular! Ayrıca bu yaşlı köpeklerden bir tanesi kör(DOBİ) idi. Hangi VİCDAN bunu onlara yaşattırabilir?  Sebebi ise saldırgan(!) olmalarıymış. 10 yıldır bir yerde barınan küpeli köpekler nasıl olur da saldırgan olabilir? Ki  küpeli köpeklere çoğu zaman belediyeler dahi müdahale edemez, bu köpekler yasalar ile koruma altına alınan canlardır.

Öldürüldü mü, ücra bir köşeye mi atıldı… Hiçbir şekilde bilgi verilmiyor. Kamera kayıtları? YOK ediliyor. Sorumlusu KİM? İşte cevabını bildiğimiz tek soru. Sorumlusu üst düzeydeki yönetim, buna göz yuman veya yaptıran, susan kişilerdir.

Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma (TRAHAYKO) Derneği, bu canları besleyen güzel yürekli öğrencilerle ve HAYKONFED ile birlik olup çalışmalarını, soruşturmalarını başlattı. Hala bir sonuç alınamadı ve tepkiler çığ gibi büyümekte. Belki Dobi‘yi, Nazlı‘yı ve diğer üç arkadaşlarını geri getiremeyeceklerini bilseler de hiçbir zaman, hiçbir olayda bu güzel davalarından vazgeçmedikleri için hepsine gönülden teşekkürlerimi sunmak isterim. İyi insanlar, iyi ki varsınız.

Bunların yanında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Dekanlığı’na çağrımız, bu canların akıbetinin bir an önce su yüzüne çıkarılmasıdır.

TRAHAYKO Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban‘ın açıklamasını sizlerle paylaşmak isterim:

”KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi bizlere ilk başta köpekleri toplattırmadıklarını söyledi. Bunun üzerine Orman ve Su işleri Müdürlüğü’ne ve Trabzon Valiliği’ne yazılar yazdık. Bunun üzerine KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Fakülte Sekreteri iki tane köpeği aldırdıklarını itiraf ettiler ama köpek sayısında daha fazla eksik var.”

“10 yıldır yerinden kıpırdamayan 5 tane köpek,  kısır ve küpeli oldukları için yasa gereği buradan alınamazlar. KTÜ bize köpekleri kime ve nereye verdiklerini söylemiyor. Köpeklerin katledildiği duyumları var ama biz buna inanmak istemiyoruz. Akçaabat Belediyesi de köpekleri toplattırmadıklarını söylüyor. Hep birlikte kayıp köpeklerin akıbeti için konuyu sonuna kadar takip edeceğiz.”

 

İlgili Yazı:  İnsanlığınız Batsın! Antalya'da Bir Kedinin Derisini Canlı Canlı Yüzdüler!

Taa uzak illerden konuya vakıf olup destek çıkan hayvanseverlere ve bu konuyu Pativer aracılığı ile daha çok kişiye taşımama vesile oldukları için Pativer ailesine sonsuz teşekkürler.

‘VİCDAN AĞIR YÜK!”

Süreci takip etmek isteyenler için TRAHAYKO Facebook hesabına buraya tıklayarak

Konuyla ilgili Change.org’da başlatılan kampanyamıza ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The following two tabs change content below.

TUĞÇE GÜNER

23 Haziran 1997 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Trabzon’da tamamladı. Şu an ise Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği okumakta. Hayvanseverlik hayatını anlamlandıran özel bir parça , burada bulunuş amacı da bu sebepten ileri gelmekte. Bu amaca hizmet eden dernek ve federasyonların yanında yer almakta. Trahayko ve Haykonfed gibi. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü’nün de başkanlığını üstlenmekte…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Bize aşağıda bulunan alandan ulaşabilirsiniz.

mail: info@pativer.net