Kapat

MUHTEŞEM BİR FARKINDALIK BELGESELİ: FOOD,INC.

Anasayfa
Genel İçerik MUHTEŞEM BİR FARKINDALIK BELGESELİ: FOOD,INC.

Bu yazımda yardım eli uzattığımız hayvan dostlarımız yerine insanlığın büyük bir yüzdesinin besin ihtiyacını karşılamak sebebiyle hayatımıza dahil ettiği hayvan dostlarımızdan bahsedeceğim.

Food,ınc.  Öncelikli olarak gıda üzerinden ilerleyen bir belgesel  fakat besin zincirimizde bulunan hayvansal gıdalar sebebiyle hayvanlara da dolaylı yoldan değiniyor. Her gün besin olarak tükettiğimiz tonlarca kırmızı ve beyaz etin nereden ne şartlarla çıktığına dair bilgi kaynağı niteliğinde olan bu belgesel,yarattığı ciddi farkındalıkla ağzımıza götürdüğümüz her lokmaya soru işaretleri ile yaklaşmamıza olanak sağlıyor.

Food,ınc. büyük gıda firmalarının besin elde etmek için hayvanlara sunduğu çirkin koşulları ayna niteliğinde karşımıza çıkarıyor.Doğal ortamlarından ve hatta kullanılan kimyasal vb. maddelerle doğal fizyolojilerinden bile uzaklaşmış olan hayvan dostlarımızın çektiği acılar umarım hepimizde farkındalık oluşturur.Keyifli seyirler diliyorum.

The following two tabs change content below.

İLAYDA İŞLEYEN

Merhaba hayvansever arkadaşlar… Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Hayvan dostlarımız hakkında bilgi vermek ve onların hayatlarına katkı sağlamak üzere bu güzel sitenin yazarları arasına katıldım.Tek ricam kapılarınızın önüne 1 kap mama ve 1 kap su koymanız. Keyifle okumanız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir