Kapat

Muhabbet Kuşu Kafes Seçimi

Anasayfa
Papağan Türleri Muhabbet Kuşu Kafes Seçimi
muhabbet-kusu-kafes-secimi

Muhabbet kuşu kafes seçimi ile karşınızdayız. Muhabbet kuşları minik ama aktif ve enerjik kuşlardır. Bir muhabbet kuşu kafesi en küçük 46cm boyunda olmalıdır. Daha büyük seçmeniz kuşunuzu daha da rahat ettirecektir. Kafesi boyuna değil enine göre tercih edin eni daha geniş kafesler muhabbet kuşlarının yararınadır.
Kafes telleri muhabbet kuşlarının rahat tırmanabilme içgüdüsünü karşılayabilmesi için yatay olmalıdır. Dik kafeslere muhabbet kuşları tutunamazlar aşağı kayarlar, düşerler. Dik kafesleri hâlâ neden üretirler anlayamıyorum.
Birden fazla dişi kuşu bir kafese koymak birbirlerine zarar vermesine olanak sağlar. Anlaşamayan dişi kuşlar kavga eder bu konuda dikkat edin.

Muhabbet kuşu kafes seçimi yaparken dikkat edilecek bir diğer husus ise tünekler olacaktır. Tüneklerini tahta seçmeniz muhabbet kuşunuzun tırnaklarını törpülemesine olanak tanırken onun içgüdüsel ağaçta durma isteğine de bir nebze iyi gelecektir. Kuşunuzun kafesine gaga taşına gelecek olursak şahsen 4 yıldır beslediğim muhabbet kuşumun kafesine asla gaga taşı koymadım. Muhabbet kuşlarının kafeslerine gaga taşı koyan insanların kuşlarının bir zaman sonra gagalarında çizikler meydana geldiğini gördüm. Gagası gayet iyi bir uzunluğa sahip 4 yıldır aman aman uzamadı bile. Ben bu tür kafesi içi nesnelerin biraz ticari ürün olduklarına inanıyorum.

Muhabbet kuşu kafes seçimi yaparken kafesi büyük alın rahat rahat içinde gezinebilsin tüneklerini tahtadan ziyade birde ağaç tünek seçtiniz mi değmeyin o meleğin keyfine. Ağaç tüneklerini güvenilir sitelerden olanhepsiburada.com sitesinden alabilirsiniz. Ben şuraya link bıraktım bu ağaç tüneği tavsiye ediyorum gayet şeklide güzel duruyor. Kuşunuz bu tünekte eminim daha sevgi dolu hissedecektir. Mama tavsiyesi  olarakta VitaKraf markasının premium olan muhabbet kuşu yemini tercih edebilirsiniz. Onun linkinide şuraya(hepsiburada.com) bırakıyorum.

muhabbet-kusu-kafesi

Muhabbet kuşu kafes seçimi hakkında güzel bir yazı olduğuna inanıyorum. Muhabbet kuşu bakımı maliyet olarak diğer evcil hayvanlara göre oldukça daha az ücret tutacak nesnelere ve yemlere sahip. Sizin bütçenizi sarsmayacak şekilde iki tane ürün tavsiyesi vermiş oldum. İki ürünün toplam fiyatı 30 TL gibi bir fiyat. Muhabbet kuşu kafesi seçimini tamamen size bırakıyorum fiyatları çok ekstrem pahalı da olabiliyor daha uyguna da… O yüzden bütçeniz dahilinde kafes seçmek daha iyi olacaktır.
Pativer ekibi size bol bol cici kuş’lu vakit geçirmenizi diliyor. Sevgiler.

İlgili Yazı:  Papağana Nasıl Eğitim Verilir? Papağan Konuşturma Teknikleri!

Buradan Muhabbet Kuşunu Evde Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler. içeriğine ulaşabilirsiniz.

The following two tabs change content below.

BURAK ERK

Volunteer Crew
Pativer.net | Türkiye’nin dört bir tarafından hayvanseverler tarafından oluşturulan ”sivil toplum kuruluşudur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Bize aşağıda bulunan alandan ulaşabilirsiniz.

mail: info@pativer.net