Kapat

Milliyet’te Yazar(?) Olan Hakkı Öcal’ın Vahşete Çağıran Tweet’i!

Anasayfa
Hayvan Hakları ve Hukuk Milliyet’te Yazar(?) Olan Hakkı Öcal’ın Vahşete Çağıran Tweet’i!

Başkanı olduğum Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü olarak düzenlediğimiz, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’nce desteklenen, ‘KAPUTA VUR’ Afiş Dağıtımı Etkinliğimizi Anadolu Ajansı’nın haber yapmasından hemen sonra kendini şiirsever(!) gazeteci olarak tanımlayan Hakkı Öcal, bizim fotoğrafımızı da kullanarak 5199 sayılı kanuna muhalefeten bir tweet atarak insanları vahşete davet etmiştir.


Resimde de görüldüğü üzere bu tweet “Hayvanını evinde sev… Sokaktaki hayvan, insanlık göstergesi değildir. İtlaf geri gelmeli” idi.
Karşı karşıya kaldığı tepkilerden dolayı tweeti silmişti. Fakat tweete dair ekran görüntüleri herkesin eline çoktan ulaşmıştı.
İtlafın kelime anlamını biliyorsunuzdur… Yok etmek, öldürmek. Yani burada bir vahşetten, toplu bir katliamdan bahsediliyor. Hem de dilsiz, savunulmaya, beslenmeye, sevgiye ve en önemlisi de yaşatılmaya muhtaç canlılara karşı!
Gerekçeler ise:
Köpeklerin insanları ısırması yani insan sağlığı ve yaşamı.
Ama bunun çözümlerini üretmek bu zihniyete sahip insanların aklına hiç gelmiyor. Çünkü onlar dünyayı kendilerine ait , aydın kesim olarak geçinmeye çalışıp insanları bu geniş(?!) ufukları ile bilgilendirdiklerini sanarlar.
Belediyelere çağrıda bulunmayı, hayvanların kısırlaştırılmasını asla ve asla istemezler.
Veya bir kadına, çocuğa tecavüz edildiğinde seslerini çıkarmazlar.
Yahut bir yerde adaletsizlik varsa bunu duyurmazlar.
İnsan hayatı insancıklar tarafından tehlike altında zaten siz uyuyor musunuz?!
İnsan sağlığından, çevre sağlından dem vurursunuz ama sizin bilinçsizce yaptığı hareketler hem hayvanların hem insanların sağlığını etkiliyor sizi de mi itlaf edelim?

Söylenecek çok şey var fakat biz kendilerine vicdan ve merhamet diliyoruz.

Yapılan paylaşımlarımızdan alıntılar:

”Sokak hayvanları 5199 sayılı kanun ile güvence altında tutulmaktadır.
Bahsi geçen şahıs ise itlaftan yani toplu bir katliamdan söz etmektedir.
Bu kişi bir gazeteci ve insanlara doğruyu göstermek göreviyken insanları galeyana getirmekte, insanları canlılara öfkeyle yaklaşmaya çekmekte… @hakkiocal.-twitter hesabı-

#hakkiocalsevgiyitat Lütfen sokak hayvanlarından rahatsız olmadığımızı göstermek adına herkes bu hashtag ile sokagindaki, okulundaki hayvanlarla olan fotoğraflarını paylaşsın.”

İlgili Yazı:  Ülkelere Göre Hayvan Hakları

Sosyal Medyadaki Paylaşımların Linkleri:

  1. Twitter (Birinci paylaşım)
  2. Twitter (İkinci paylaşım)
  3. İnstagram
  4. Facebook

Son olarak Milliyet Gazetesi‘ne çağrımızdır!
Lütfen böyle insanların, insanlığı tahrik etmesine ve yanlış yönlendirmesine daha fazla izin vermeyin…

Bu süreçte yanımızda olan başta Unihak ailesine, Haykonfed‘e, Haytap‘a, İstanbul Hayvan Hakları Barosu‘na, Pativer.net ailesine ve sesimizi duyurmamıza yardımcı olan tüm hayvanseverlere teşekkür ederiz…

The following two tabs change content below.

TUĞÇE GÜNER

23 Haziran 1997 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Trabzon’da tamamladı. Şu an ise Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği okumakta. Hayvanseverlik hayatını anlamlandıran özel bir parça , burada bulunuş amacı da bu sebepten ileri gelmekte. Bu amaca hizmet eden dernek ve federasyonların yanında yer almakta. Trahayko ve Haykonfed gibi. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü’nün de başkanlığını üstlenmekte…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Bize aşağıda bulunan alandan ulaşabilirsiniz.

mail: info@pativer.net