Kapat

Köpeğimin Huysuzluklarına Nasıl Çözüm Bulabilirim?

Anasayfa
Köpek Dostlarımız Köpeğimin Huysuzluklarına Nasıl Çözüm Bulabilirim?

Merhabalar, gününüz nasıl? Umarım patilerle bol öpücüklerle geçiyordur. Şuan zeytin oyuncağını almış patisiyle kucağımda ama ben sevgili okurlarımla yine günümüzün sorunlarını sizlere çözüm için yazımı paylaşmakla meşgulum 🙂

Öncelikle yüreğinin güzelliği yüzüne yansımış dostlarım; Köpeklerimizin huysuzlukları hepimizin azda olsa canını sıkar , sizi çok çok iyi anlıyorum 🙁 Ama merak etmeyin Eylül size yardım için burada 🙂

Hemen konumuza dönelim, ipuçlarını inceleyim;

# Bebeğimizin en çok canımızı sıkan huysuzluğu her kapının çalmasında ve açılmasında tanımadığı kişinin sevgiden ötürü yada kıskançlığından ötürü üstene atması veyahut havlaması uzun süre koklaması. Evet bunuda bizzat yaşayan biri olarak ona en güzel konut olarak ve sakinleşmesi için hafifce sarılıp ‘ Lütfen sakin olur musun kızım ?’ Olmaktadır. Bundan sonra yaptığım ona ödül maması verip ‘ Otur’ demektir. Böyle yaptığım sürece az da olsa sakinleşip gelen misafiri de gerilmekten kurtarmış olduğumdur.

# Bir diğer sorunumuz sokakta hem cinsini görüp avazı çıkana kadar bağırması. Ah ah bu ciddi bir problem. En güzel yapacağımız şey hafifce tasmasından çekip , başını yan tarafa çekmektir. Eğer cinsiyle göz göze gelmezse birazda olsa bağırması ve tasmayı çekiştirmesi durulur ve sakinleşir.

# Ve çok yaşadığım bir problem ise sokakta gördüğü insanların üzerine koşmak yada atlama eğilimi. Çok can sıkan bir davranıştır bu bilirim maalesef. Çünkü karşımızdaki insanın korkusunu yada yapacağı davranışı maalesef kestirememekteyiz. Bunun için yapabildiğim en güzel şey ise , araya girmek ve hafifce tasmasından çekmek. Evet bunu hepimiz biliriz ama önemli olan onun duygularını inciltmemektir. Eğer duygularını inciltmiş olursak bize karşıda beslediği duyguları az da olsa kaybederiz. Onu sakinleştirip biraz başını okşamak onu rahatlatır.

# Kuşlara saldırması için ise kısa ve öz olarak bebeğinizi oturtup ona yapmaması gerektiğini anlatmaktır. Bilirsiniz ki köpekler insanları anlayan en en güzel ve akıllı varlıklardır. Kuşların yanından geçerken tasmayı biraz kısaltıp yanınızda yürümesini sağlarsanız problem ortadan kalkar.

İlgili Yazı:  Sokak Hayvanları İçin Yapabileceğiniz Kış Hazırlıkları

# En çok uğraştığım son problemim ise yemek yerken sofraya yada kucağıma atlaması. Bunu aslında pek durduramıyorum. Tok evin aç çocuğu diyeyim ben sizlere 🙂 Derin araştırmalarım sonucunda çocuğumun atlamaması için ona ilk once biraz kızıyorum maalesef, ardından otur komutunu veriyorum. Kızıma ilk öğrettiğim şey oturduktan sonra iki ayak üzerinde pati vermesi komik oluyor öyle ya 🙂 ardından birazcık ekmek veya salata hatta bazen ufak tasta yoğurt veriyorum böylece azda olsa duruluyor.

Umarım sevgili dostlarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Bol patili günler , merak ettiklerinizi yorumlarda bekliyorum. Bir dahaki yazımda yine Zeytinle yaşadıklarımı sizlere aktaracağım. Sevgiyle kalın.. 🙂

The following two tabs change content below.

EYLÜL ŞİRİN ÖZDOĞAN

Merhaba! Ben Eylül 18 yaşındayım , tüm hayatımı doğaya ve hayvanlara adamış , aslında amatör şair bir o kadarda kalemi sıkı tutan biriyim 🌸 Sokakta sayısız meleğin Ablası olmakla beraber , 1 yetişkin kedi Ablası , 1 yavru köpeğin ablasıyım. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizlere aktarmak büyük bir zevk benim için 🎈 Sokaktaki Can\'larımızı unutmayalım sloganım \' onlarda can , bir kap mama bir kap su!!\' Sevgi\'yle bol patiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir