Kapat

Klozet Eğitimi Sorunsalı

Anasayfa
Genel İçerik Klozet Eğitimi Sorunsalı

Merhaba Arkadaşlar

Son zamanlarda internette klozete tuvaletlerini yapan kedilere özenmekle geçiriyordum.Genelde yurt dışında göreceğimi düşündüğüm bu videolar ülkemizde de klozetin kullanıldığını gördüm.Sonra dedim ki neden benim kedilerim bunu başaramasın.

Hemen işe koyuldum ve internetten klozet eğitim setini aldım.2 tane oval plastik geldi.Üzerinde 1-2-3.. diye sayılar var halka halinde.Kullanımı aslında çok basit gözüküyor.Seti klozetinizin üzerine koyuyorsunuz.Üzerine biraz kum döküyorsunuz ve kediniz onun üzerine tuvaletini yapıyor.Benimkiler de zorlansalar da,değişik gelse de bir iki derken yapmaya başladılar. Aaa bizim evde bir şenlik havası.. Dedim ah artık kum derdinden kurtuluyorum.

Kartonun üzerinde belli zaman geçtikten sonra aslında şöyle kedilerimiz alıştıktan sonra ortadaki bir halkayı kesebiliriz.Ben de tabi ki artık öğrendiler diye bu halkadan bir tanesini kestim. Evet yine her şey güzel gidiyor bir kedim tam deliği tutturarak kaka ve çişini yapıyor :)Diğeri biraz zorlanıyor sıkılıyor falan ama yine de güzel gidiyor.Tabi o halkanın kenarlarında da yine biraz kumlar var.Sonra biz 3-4 gün geçtikten sonra diğer halkayı kesmeyi acele ettik.Sonuç ise bir tanesi yapmaya çalışıyor ama aşırı derece de eşelemesi var banyo kum içerisinde ; diğer kedim ise kafayı yemiş gibi 3 gün tuvaletini yapmadı.Artık diğer wc sini getirip yapsın istiyoruz çünkü çatlayacak.Biraz idare edelim er geç öğrenir diye düşündüm.Ancak eve geldiğimdeki tablo küvetin içinde kocaman bir kakayla karşılaşmak oldu.Yine pes etmedim ve biraz daha sabır gösterdim.Ama yine bir sabah kalktığımda gene aynı tabloyla karşılaştım.

Çok isterdim size şu an başarı hikayesi anlatmak.Biz başardık çok rahat ettik herkes denesin diye.. Ama ne yazık ki biz başaramadık.Çok heveslenmiştim.Hem onlar rahat eder hem de uzun seyahatlerimde evde daha rahatlık çekerler diye düşünmüştüm.Ya ben tam olarak yapamadım bunu ya da 2 kedinin olması buna engel olmuş olabilir.Çünkü bir tanesi yine alışabileceğini düşünmüştüm.Diğeri epey zorluk çekti ve bunu hissettim.Belki sabırlı olsam biraz daha beklesem olurdu ama eziyet çektirmek istemedim açıkcası.

İlgili Yazı:  Hadi gelin biraz insan ve hayvan ilişkisine değinelim

Keşke internette gördüklerim gibi biz de başarılı olabilseydik 🙁

 

Siz de bunu denediyseniz ya da tuvalet kokusu,kum derdine çare bulduysanız yardımlarınızı yorumda bekliyorum.Bu arada internetten bulduğum örnek resimleri paylaşıyorum.

 

DURUM BÖYLE 🙁

The following two tabs change content below.

Tuğçe Dere

I Love Animals.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir