Kapat

Kendisini Düşünmeden İnsan Hayatı Kurtarmış 7 KAHRAMAN HAYVAN!

Anasayfa
Genel İçerik Kendisini Düşünmeden İnsan Hayatı Kurtarmış 7 KAHRAMAN HAYVAN!

İnsanlık var olduğundan beri bizimle birlikte olan hayvanlar bizim yoldaşlarımızdır. Ailemizin ve hayatımızın büyük kısmını oluştururlar. Zarar vermenin aksine minnet duymamız gereken durumlardan bazılarını size tanıtacağım. İşte insanların hayatını kurtarmış 7 kahraman insan dostları

KERRY

Atlar ve insanlar arasında kadim zamanlardan beri güçlü bir bağ vardır. Fiona Boyd, İngiltere’de yaşayan bir çiftçi. Bir gün kızgın bir inek Fiona’ya saldırmak üzereydi. Bunu gören Kerry dörtnala ineğe doğru koştu ve kızgın ineği tekmeledi ve bu sayede inek uzaklaştı. Eğer Kerry olmasaydı muhtemelen Fiona ölmüş olacaktı.

 

LEALA

İnsanların en yakın dostlarından olan köpeklerden Leala ile tanışın. Kendisi sahiplerinin minik oğlunun hayatını kurtardı. Brockbank ailesi piknikteydi ve aniden oğullarının ortadan kaybolduğunu fark ettiler. Leala’nın havlama sesleriyle yanına gittiklerinde oğullarını barajda boğulmak üzereyken buldular.

 

LULU

Sahibi kalp krizi geçirirken hayatını kurtadan domuz Lulu, kahraman hayvan ödülüne layık görülmüştü. 4 Ağustos 1998 günü, Jo Ann Altsman isimli kadın, köpeği Bear ve göbekli domuzu Lulu ile birlikte yaşıyordu. Kalp krizi geçirdiği sırada Jo Ann sokağa bir çalar saat bile fırlattı fakat insanlar farketmedi. Bear havlıyordu. Lulu ise yaralanmayı göze alarak sokağa çıktı. Sokağa yatan Lulu ölü taklidi yaparak gelen ilk aracı durdurmayı başardı. Sürücü inip Lulu’ya baktı fakat o hemen kalkıp sürücüyü eve götürdü. Jo Ann bu sayede kurtuldu ve Lulu’ya ise American Society for the Prevention of Cruelty to Animals tarafından Tiffany altın kahraman madalyası verildi.

 

NING NONG

2004 yılında Tayland’da gerçekleşen tsunami pek çok can aldı ve mucizevi şekilde kurtulanlar ise hala o günleri anlatıyorlar. Amber Owen o sırada Tayland’da ailesiyle birlite tatildeydi. Amber 4 yaşında Ning Nong isimli bir fil ile arkadaş oldu. Birlikte plajda oynarlarken, birden kabaran su göründü. Nina ne olduğunu anlamıştı. İlk dalga geldiğinde Nina Amber sırtında iken koşmaya başladı. İkinci dalga geldiğinde Amber’i çoktan ailesinin yanına getirmişti. İç güdüleri insanlardan daha kuvvetli olan hayvan dostlarımız bizim için her zaman kurtarıcı olmaktadır. Teşekkürler Nina Nong

İlgili Yazı:  Adana'da Pitbull ile katledilen hamile kedi Çıtır

 

JAMBO

Bir diğer kahraman hayvanlardan Jambo ile tanışın. Jambo 1986 yılında Levon Meritt’in hayatını kurtardı. Levon ailesiyle birlikte Jersey’de tatildeydi. Hep birlikte gittikleri Jersey hayvanat bahçesinde Levon’un ayağı kaydı ve gorillaların kafesine düştü. Jambo iç güdüsel olarak korumacı hissetti ve hareketsiz duran çocuğun sırtını sıvazlamaya başladı. Çocuk zeminde uzanırken çantasını kendi yuvasına götürdü ve görevliler geldiğinde ikisini de güvenli bir şekilde teslim etti. Jersey hayvanat bahçesi Jambo’nun heykelini yaparak bu anı ölümsüzleştirdiler.

 

WINNIE

Bir kedi sadece bir kedi bakın insan hayatını nasıl kurtarıyor. Winnie birlikte yaşadığı ailesi uyurken evde bir gariplik olduğunu fark ediyor. Sahibinin üzerine atlıyor ve uyanana kadar miyavlıyor. Sahip uyanır ve 911 aranır. Eğer Winnie bir testlik olduğunu hissetmeseydi, Keesling ailesi muhtemelen karbon monoksit gazı zehirlenmesi sebebiyle öleceklerdi. İyi ki varsın Winnie!

 

KURTARICI YUNUSLAR

Bilirsiniz yunuslar ve insanlar arasındaki ilişki hep pozitif yönlü olmuştur. Todd Endris 2007 yılında California’da köpek balığı saldırısından kurtarıldığında 24 yaşındaydı. Onun kurtarıcıları, köpek balığıyla arasına bir duvar gibi giren yunuslardı. Todd’un hayatını kurtardılar. Sırtında kalan koca yara izi ise o günün hatırası olmuştu. Todd 2016 yılında bir araba kazasıyla aramızdan ayrıldı.

Kaynakça: Teşekkürler brightside!

The following two tabs change content below.

Yasemin Bağçeli

Pativer.net Editörü. İnstagramdan takip et! : @yaseminbagceli

“Kendisini Düşünmeden İnsan Hayatı Kurtarmış 7 KAHRAMAN HAYVAN!” üzerine 1 yorum

  1. Gürsu Akanok says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir