Kapat

Kedilerin İnsan Üzerindeki Etkileri

Anasayfa
Kedi Dostlarımız Kedilerin İnsan Üzerindeki Etkileri
kedilerin-insan-uzerindeki-etkileri

Kedi Sevgisi Bambaşka!

Merhaba güzel dostlarım uzun zaman oldu sizlere yazı yazamadım ama süper bir konuyla geri döndüm. Bu yazımda siz kedi sahiplerinin ne kadar şanslı olduğunu ve hala bir evcil hayvan sahiplenme konusunda sıkıntı yaşayanlar için evin kıpır kıpır neşesi öte yandan grrr… grrr…  sesler ve bolca tüylü dostlarımız olan Kedilerin insan üzerindeki etkilerinden bahsedeceğim.

Bilmeyenler için söylüyorum 4 kedi ablası olarak kediler muhteşem hayvanlar koca burun köpeklere nazaran daha sorumluluk istemeyen evin ağası edâlarıyla gezinen sadık dostlardır. (Lütfen yanlış anlaşılmayayım. Her canlıyı koşulsuz şartsız seven biriyim ama daha bir pisi düşkünleri için bu yazımı yayımlıyorum.)
Hemen geçelim konumuza;
# Yapılan bazı araştırmalara göre bilim adamları, kedilerin inanılmaz derecede verdiği huzur, rahatlama hissi sahiplerinin bağışıklık sistemini ileri düzeyde güçlendirdiğini söylüyor. Sadece evimizde baktıklarımız içinde söylenilmiyor bu, sokak başında her gün sevip mamasını koyduğumuz sokak kedilerimiz içinde geçerliymiş ama bu muhteşem değil mi? Haydiii sokaktakilerinde seveliiiiim!

kedilerin-insan-psikolojisine-etkileri
# Kedilerin bağlılığı, sevecenliği ve neşesi kişiye yaşama sevincide vermektedir. Hayata tutunmanın en güzel yolu en temelinde bir de hayvan beslemek sanırım 🙂 Ayrıca okuduğum bir metinde bir kediyle konuşmak onu okşamak yüksek tansiyonuda düşürdüğünü yazmıştı. Sizlere kısacık örnek vermek istiyorum; Annem yoğun çalışan biri olarak işten eve geldiğinde çok sinirli olur lâkin Turşu hanım yada bebeklerden biri annemin kucağına geldiği an annem çok çok sakinleşir 🙂 Evet evet bunuda bir yerde okumuştum ve etkisin annemde görünce çok şaşırmıştım kediler negatif enerjiyi sizlerden emen en güzel ve doğal canlıdır aslında. 🙂

kedi-besleyen-insanlarin-ozellikleri

# Bir kedicik ile birlikte yaşamak insanda aşk merak sevgi ve şefkat gibi duyguları daha da ön plana çıkarır ayrıca empati yapabilme duygusunu daha da benimsetir.

İlgili Yazı:  Hayvan Sevgisizliği

# Son olarak pisiciklerimiz, yaşlı annane ve dedelerimizin sohbet edebileceği en güzel arkadaş , onları yormayacak en güzel candır. Bunların yanı sıra yaşlı bireylerde ; kedileri kucaklamak sevmek olgusu çok çabuk başlar. Öncelikle çok temiz ve yumuşacık tüyleri vardır eee anannelerimiz kediyi severken kedicikte gır gır diye ona eşlik eder var mı hayvanlardan daha iyi bir dost ❤

Yazımı okuduğunuz ve vakit ayırıp sitemize girdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bol bol patili günler yüreği güzel insanlar. Patileriniz yanlarınızdan hiç eksik olmasın, Lütfen bu soğuk kış günlerinde sokaktaki canlarımızı bebeklerimizi unutmayalım: Bir kap su, bir kap mama. 

The following two tabs change content below.

EYLÜL ŞİRİN ÖZDOĞAN

Merhaba! Ben Eylül 18 yaşındayım , tüm hayatımı doğaya ve hayvanlara adamış , aslında amatör şair bir o kadarda kalemi sıkı tutan biriyim 🌸 Sokakta sayısız meleğin Ablası olmakla beraber , 1 yetişkin kedi Ablası , 1 yavru köpeğin ablasıyım. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizlere aktarmak büyük bir zevk benim için 🎈 Sokaktaki Can\'larımızı unutmayalım sloganım \' onlarda can , bir kap mama bir kap su!!\' Sevgi\'yle bol patiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir