Kapat

Kedilere Salam Verilir Mi?

Anasayfa
Kedi Bakımı Ve Sağlığı Kedilere Salam Verilir Mi?

Kedilere salam vermek en kolay temin edilebilecek ve kedilerin salam için oldukça istekli olmaları sebebi ile tercih edilen ürünler arasında geliyor. Bunun dışında sosis, sucuk vermekte oldukça popüler peki bu ne derece doğru buna değinelim istiyorum.

Salam, sosis gibi üçüncü sınıf işlenmiş etleri kedinize veya bir sokak kedisine vermeniz onda iç parazitlerinin hızlı bir şekilde artmasına sebep olacaktır. Bu durum kaçınılmazdır.
İç parazitler genellikle kedilerin iç organlarına yerleşip burada beslenip, yaşayan organizmalardır. Mikroskobik canlılardır. Eğer kedinize veya bir sokak kedisine salam verdiyseniz bir daha asla tekrarlamamanız kedinin sağlığı için iyi olacaktır.

kedilere-salam

Salam, sosis gibi ürünleri kedilere veren kişilerin o kedi de iç-dış parazit aşılarını derhal yaptırmaları gerekmektedir. İç parazitler birden fazla iç organa yerleşebildikleri için tanı koymanız zordur.
Teşhis için bir veteriner hekime danışmanız, kediyi muayene ettirmeniz gerekebilir.

Peki, Salam, Sosis Neden Zararlı?

Üçüncü sınıf işlenmiş etlerin yalnızca hayvanlara değil insanlara da zararı büyüktür. Zararın ne denli olduğunu anlayabilmek için nasıl üretildiklerini bilmek gerekir. Bu ürünlerin içeriğinde tam olarak sıyrılmamış çürük et parçaları, kuyruk yağı, kıkırdaklar, eklem yerleri, deriler, ibikler, gagalar hatta bunu söylemek  hiç hoş olmasa da kıl, tüyler de bu ürünlerin içine karıştırılmaktadır. Çeşitli fabrikasyon işlemleri gören bu ürünler homojen olarak paketlenip market raflarında yerlerini alırlar. Bu denli sağlıksız bir üründen ne insana ne hayvana yarar gelir aksine zarar gelmesi kedilere, köpeklere yedirmemiz için sebep teşkil etmektedir.

The following two tabs change content below.

BURAK ERK

Volunteer Crew
Pativer.net | Türkiye’nin dört bir tarafından hayvanseverler tarafından oluşturulan ”sivil toplum kuruluşudur.”
İlgili Yazı:  Kedi Dilinin Özellikleri

“Kedilere Salam Verilir Mi?” üzerine 3 yorum

  1. Güçin says:
  2. Mustafa Yurdagül says:
    • avatar BURAK ERK says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir