Kapat

Kedi ve Köpek Birbirine Nasıl Alıştırılır?

Anasayfa
Kedi Dostlarımız Kedi ve Köpek Birbirine Nasıl Alıştırılır?

Merhabalar yüreği güzel pati sever dostlarım. Bu yazımda yine içinizi rahatlatacak güzel ipuçları vereceğim 🙂 Bu arada Yaramaz Zeytin 4,5 aylık tam bir canavar oldu 🙂 Sizde güzel yorumlarınızla bana yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü hala kemirme sorununa bir çözüm bulamadım. Evet çok konuşmadan hemen ipuçlarına geçiyorum;

# Öncelikle kedi ve köpeğin bir araya gelmesinin en güzel zamanı tamamiyle yavruluk dönemidir. Çünkü iki tarafta bulunduğu ortamı benimsemeden önce birlikte geçinmeleri gerektiğini 12. Haftalarından itibaren daha da iyi anlamaya başlarlar. ( Kızım Zeytin , Kedi annemiz Turşunun yavrularını kendi yavrusu sanıyor yavruları çok çok sevmesine rağmen Turşu hanımla kavgaları hiiiiç bitmiyor 🙁 )
# Şimdi kedi ve köpeğimizi bir araya getirmeden önce kedinizin üzerinde yattığı battaniye, hırka ,yastık vs vs köpeğinize koklatmalısınız , aynı şekilde köpeğinizin eşyalarınıda kedinize. Ne kadar küçük olurlarsa olsunlar benimseme ve sosyalleşme o dönemde çok yüksektir. Yetişkinlerimizde ise tamamen kıskançlık ‘Bak bak yeni gelene evin ağasıı benim ‘ tavrı olmaktadır 🙂 🙂 (Bizzat yaşadım sevgili arkadaşlarım)
# Belki çoğumuzun gözünün korktuğu o an gelmiş olabilirrr!!! Evet aynı odada iki zıt kutup karşı karşıya geldi , hemen paniklemeyin. Kızgın sesler yükselmiş olabilir , tıslamalar , kuyruğun dikleşmesi. Korkmayın siz panik yapar ve onları ayırırsanız sizin kontrolünüzden çıkmış olur. Olay sizin kontrolünüz içerisinde daha da kısalır.
# Sitemizim güzel okurları; Bilirsiniz ki ben 2 yetişkin 2 yavru kedi ve bir yavru köpek sahibiyim. Size verdiğim tüm ipuçlarını ben yaptım ve araştırmalarımın sonucunda da sizlere aktarıyorum. İlk gün inanılmaz zor geçti benim için , lakin benim avantajım köpeğimin daha bebek olmasıydı bu yüzünden anne ve baba kedimiz onunla çok fazla problem yaşamadan eve kabul ettiler. Yavru kedilerimiz ise onunla birlikte büyüyor. İlk bir kaç gün mamalarını birbirinden uzak yerlere koymalısınız bakın bu çok önemli kedilerde bahsetmiş olduğum benimseme yüksek olduğundan kıskanabilir.

İlgili Yazı:  Kediler Neden Mırlar?

#  Son ipucum ise sizlere, sakın kedinizi köpeğinizin önünde ‘Oy anne kuzusu oy bebek hanimiş çocuğummm’ diye sevmeyin patiyi kafanıza yersinizzz 🙂 🙂 Bir daha ki yazımda görüşmek üzere yüreği güzel okurlarım. Merak ettiklerinizi yorumlarınızda bekliyorum. Sevgiyle kalın 🙂

SOKAK ÇOCUKLARIMIZI DA YALNIZ BIRAKMAYALIM MAMALARIMIZI SUYUMUZU UNUTMAYALIM

The following two tabs change content below.

EYLÜL ŞİRİN ÖZDOĞAN

Merhaba! Ben Eylül 18 yaşındayım , tüm hayatımı doğaya ve hayvanlara adamış , aslında amatör şair bir o kadarda kalemi sıkı tutan biriyim 🌸 Sokakta sayısız meleğin Ablası olmakla beraber , 1 yetişkin kedi Ablası , 1 yavru köpeğin ablasıyım. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizlere aktarmak büyük bir zevk benim için 🎈 Sokaktaki Can\'larımızı unutmayalım sloganım \' onlarda can , bir kap mama bir kap su!!\' Sevgi\'yle bol patiyle kalın.

“Kedi ve Köpek Birbirine Nasıl Alıştırılır?” üzerine 11 yorum

  1. İrfan albayrak says:
  2. DENİZ ŞİRİN says:
    • avatar Burak Erk says:
  3. Nur Öz says:
  4. Kayahan says:
  5. Ayşenur kalkan says:
  6. Mehtap Yüce says:
  7. Patili dostlar instagram sayfası says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir