Kapat

Mükemmel Bir At Filmi: Kasırga / Ostwind 1-2

Anasayfa
Film/Kitap Öneri Mükemmel Bir At Filmi: Kasırga / Ostwind 1-2

Merhaba güzel Pativer okurları,

Öncelikle gününüzün bol patili geçmesini câni gönülden istiyorum istemekle kalmıyorum diliyorum. 🙂

Kaç kere izlediğimi bilmediğim ve beni derinden etkileyen muazzam bir at filmi ile güzel satırlarıma başlıyorum.

Hepimizin bildiği üzere atlarla biz insanlar çok geri nesillere dayanan bir yaşam öyküsüne sahibiz. Gerek bizim ülkemiz gerek diğer ülkelerde de çoğun şeyin başlangıcı “atlardır” nasıl ki arabaların günümüzde ki hali yokken (yanlış hatırlamıyorsam 1800’lü yıllara dayanıyor) ulaşımın bir çoğu güzel alımlı heybetli minik dostlarımızla geçiyordu. Lütfen yanlış anlaşılmasın ‘faytonla at gezintisi’ne çok karşı biriyim artık atlarla ancak çayırlarda üzerine binilerek gezilebileceğine inanıyorum.

Hemen keşfettiğim filmime geçeyim yazdıkça daha da heycanlanıyorum.
Filmim, güzel Almanya’da geçiyor öncelikle. 🙂 Mika adındaki asi kızımızı cezalandırmak üzere ailesi at çiftliği olan büyükannesinin yanına yollanmasıyla serüvenimiz başlıyor..
Mika, teknoloji, kaykay ve maalesef bizler gibi şehir kızı olduğu için hiç eğlenemeyeceğini düşünerek Almanya’nın küçük kasabasına geliyor. Yalnız bilmediği en önemli şey ise asla biriyle kuramadığı o güzel arkadaşlığı kuracağı huysuz aksi ve yabani atın Ostwind/Kasırga’nın büyükannesinin atı olması.
Mika ve o heybetli simsiyah atın hikâyesi böyle başlıyor, bu filmde hem bir arkadaşlığın nasıl kurulduğunu hemde her türlü hayvanı nasıl ehlileştirebileceğimiz anlatılıyor hemde 12 yaşındaki Mika tarafından.

Konunun anafikri olarak ise vazgeçmesek en zorunu bile başarabiliriz, en güzel arkadaşlık/dostluk en güzel yardımlaşma ve azim.

Film bize “kim ne derse desin vazgeçme” dedirtiyor güzel dostlarım. 🙂 Bu paragraf makalemi sonlandıracağım paragrafım. Her zaman dediğim ve sıkılmadan da yaptığım sokaktaki bebeklerimiz için bir kap su bir kap mama

Bu arada birkaç haftadır beni derinden etkileyen olaylar ile karşılaşıyorum biliyorum ki hepiniz duyarlı insanlarsınız lütfen evlat edineceğiniz patinizin illaki ve illaki de cinsine bakmayın e tabii ki bahçeniz varsa ona göre bir pet seçersiniz yada büyük ırk isteyebilirsiniz veya küçük ama lütfen cins aramayalım dostlarım çok zor kötü ve berbat durumlar yaşıyorum sırf cins sevdalıları yüzünden emin olun sokaklarda, evlerde (yuva bekleyen yada ciddi anlamda mecbur kalınan) ve en önemlisi barınakta sizleri bekleyen yol arkadaşları var.

İlgili Yazı:  Dewey: Dünyanın Kalbine Dokunan Kütüphane Kedisi

Sevgiyle ve bol patiyle kalın ❤

The following two tabs change content below.

EYLÜL ŞİRİN ÖZDOĞAN

Merhaba! Ben Eylül 18 yaşındayım , tüm hayatımı doğaya ve hayvanlara adamış , aslında amatör şair bir o kadarda kalemi sıkı tutan biriyim 🌸 Sokakta sayısız meleğin Ablası olmakla beraber , 1 yetişkin kedi Ablası , 1 yavru köpeğin ablasıyım. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizlere aktarmak büyük bir zevk benim için 🎈 Sokaktaki Can\'larımızı unutmayalım sloganım \' onlarda can , bir kap mama bir kap su!!\' Sevgi\'yle bol patiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir