Kapat

Birlikten Güç Doğar: Hayvanseverler Adliyelerde!

Anasayfa
Pet Haber Birlikten Güç Doğar: Hayvanseverler Adliyelerde!

Bugün, son zamanda artış gösteren hayvan zulümlerine ses çıkartabilmek adına Türkiye’nin 16 ilinde, 16 adliyede toplandık! Pativer’in de Çağlayan adliyesinde olduğu eylemlere ilgi yoğundu diyemiyoruz. Koskoca İstanbul’a daha fazla kalabalık yakışırdı.

Saat 12.00 olarak belirlenen buluşma da Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki kara melek, Eyüp’te tecavüze uğrayan melek ve türlü merhametsizlikler ile öldürülen tüm melekler anıldı. Aynı fikirden güzel insanların bir arada olması gerçekten güzeldi.
Basın toplantısı yapılan bu eylemde Sapanca’daki asıl katilin bulunması biz, hayvanseverlerin en büyük haykırışıydı. 
Yapılan eylemdeki bir diğer nokta ise hayvana olumsuz tüm fiili eylemlerin artık hapis cezası ile cezalandırılması yönündeydi. 
Birçok ünlü ismin de bulunduğu eylemde  yazar Ömür Gedik, ünlü tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi, oyuncular Tuna Arman, Özge Özder, CHP’li vekiller Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin ile birçok hayvansever bu eyleme destek verdi.

hayvanseverler-caglayan-adliyesinde

Fotoğraf: pativer.net

Grup adına basın açıklaması yapan İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı avukat Yasemin Babayiğit, şunları söyledi:

 “Biz hayvanseverler ve yaşam hakkı savunucuları, Sapanca’da ormanlık alanda hunharca kolları, bacakları, kuyruğu kesilerek ölüme terk edilen ve hayatını kaybeden yavru köpek için tek yürek olarak burada toplandık. Avukatı, siyasetçisi, sanatçısı, kadını, çocuğu, yaşlısı, genci ile toplumun her kesimini derinden sarsan bu cinayet ne yazık ki hayvanlara karşı yıllardır aralıksız ve dozu arttırılarak uygulanan bizlerin de her fırsatta dile getirdiği zulmün bir sembolü haline geldi. Biz tüm hayvanların haklarının savunucusuyuz ve her hayvan hakkı ihlalinin karşısındayız. Bakışlarını, yaşama tutunmak için verdiği mücadeleyi hiç unutmayacağımız hayvan dostumuzun hesabını adalet önünde vermek üzere tüm yaşam hakkı savunucuları olarak suç duyurusunda bulunacağız. Olayın, gösterilen faillerinden ziyade gerçek katilleri bulununcaya dek takipçisi olacağız. Bunun için halkımıza söz veriyoruz.” dedi.

Umuyoruz bir an önce meleklerimize, tüm olumsuz fiili eylemlerin karşısında durabilecek bir yasa ile buluşuruz.

The following two tabs change content below.

BURAK ERK

Volunteer Crew
Pativer.net | Türkiye’nin dört bir tarafından hayvanseverler tarafından oluşturulan ”sivil toplum kuruluşudur.”
İlgili Yazı:  Nesli Tükenmekte Olan Hayvanları Nasıl Koruyabiliriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Bize aşağıda bulunan alandan ulaşabilirsiniz.

mail: info@pativer.net