Kapat

Hayvanlarla Seyahat: Üniversite Öğrencisi Sinem’in Yaşadığı Zorluk

Anasayfa
Pet Haber Hayvanlarla Seyahat: Üniversite Öğrencisi Sinem’in Yaşadığı Zorluk

Merhaba Pati Ver ailesi.

Firmanın adını vermeyeceğim üniversite öğrencisi Sinem’in köpeğiyle bir otobüs firmasında seyahat etmesi üzerine yaşananları Sinem’den dinleyelim.

“Gecenin bu saatinde 22 yaşında bir genç kızı sırf köpeğiyle yolculuk yapıyor diye otobanın bir köşesinde aşağı indirilip “bu şekilde yolculuk yapamazsınız köpek bagaja girecek” diye ısrar eden otobüs yetkilileri size sesleniyorum: Ben bu otobüs biletini alırken köpeğim olduğunu belirterek aldım ve bir sorun olmayacağını söylediniz. Yolculuğun ortasında tutup beni otobüsten indiremezsiniz. Saat 20:10 bununla ilgili tüm yaptırımlara başvuracağım. Otobüste iki taraf birbirine girmiş durumda, bu saatte kızı bırakamazsınız diyenler sayesinde geri bindim. Fakat hayvanlardan nefret eden insanlığını kaybetmiş bu varlıkların nefret ve kin dolu bakışlarıyla yolculuk ediyorum. Saatlerdir ön koltukta ağlayan kız çocuğuna laf etmeyen değerli vatandaşlarımız bir kez bile sesi çıkmayan köpeğim için ayaklandınız yazıklar olsun üstüne birde indirin şu kızı arabadan diyenler var evet ben 22 yaşındayım  ve kız çocuğuyum evet ben hayvanseverim işte bu yüzden otobanda yolda indirilip azarlanmayı ayıplanmayı hak ediyorum hatta bu saatte başıma bir şey gelip tecavüze uğrasam hakkım çünkü o saatte o yolda ne işim var değil mi?”

Olayı bu şekilde ifade etmiş üniversite öğrencisi Sinem. Bu yazıyı kendi instagram hesabında paylaştı çok az sayıda insan gördü siz vicdanı kör olmayan insanlar sessiz kalmayacağını tüm yüreğimle inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir