Kapat

Hayvanlara Neden İşkence Yaparlar?

Anasayfa
Hayvan Hakları ve Hukuk Hayvanlara Neden İşkence Yaparlar?

Caniler, psikopatlar yeteneklerini hayvana işkence yaparak geliştirirler. Öz güvenleri böyle gelişir. Hayvana işkence eden birisi var ise bilin ki orada potansiyel bir cani vardır. Bir çocuk hayvana işkence yapıyor ise bilin ki o çocuk büyük ihtimalle ihmal, istismar ve şiddet altındadır ya da bencil istekleri karşılanmamıştır. Sevgi, şefkat, eğitim cezalandırma ile kısmende olsa hayvana işkence yapan bir çocuk iyileştirilebilir.” Diyor Bülent sevinç bir video girişinde.

Ben bir insanım başka bir insanın yaptığı canilikleri pislikleri izleyen. Sosyal medyada yankılanan yaşlı bir insanın köpeğe tecavüz ettiği videoyu görmüşsünüzdür ölen köpeği arabanın arkasına bağlayıp sürükleyen öğretmeni biliyorsunuzdur belki, köpeğine tecavüz edilen Dilruba Koyuncu’nun şüpheliyi gördüğü anları anlatırken “iki gün sonra ziyarete gittiğimizde ilk gün zaten hiç çıkarmamıştık  kafesinden dikişleri de atılmamıştı ikinci gün dikişleri atıldığında kafesinden çıkarmıştık ve eşim tasmasından tuttuğunda yürümedi onunla, korktu hayvan deyip  geçiliyor ama onlar hissediyorlar.”demişti ağlayarak unuttuk mu?

Ya da hiç görmedik bile o sırada olayı duyan bir inşaat işcisinin “köpeğe tecavüz bel soğukluğuna iyi geliyor” demesi… Bir ünlünün aldığı bir şeyin parası kadar konuşulmadı değeri yoktu insanlıkta bu haberlerin diğer birisi ise tecavüze uğrayan köpek ağlarken başını okşayıp “kaldır başını kızım insanlık başını eğsin sen kaldır başını sen hep kaldıracaksın başını ağlamayacaksın güçlü olacaksın insanlığa inat güçlü olacaksın sen” diyen sahip sen ne de güzel yürekli bir insansın bunları yapanlar gövdesini gererken biz başımızı asla eğmeyeceğiz bunu yapanlar  utanacak bir hayvanın sessiz çığlığı olmalıyız “hayvanların dili olmalıyız, üzüldüm” deyip geçilmemeli bu haberlere yüreğim kaldırmıyor daha fazla tutkala batırılıp ölüme terk edilen yavru köpek ve daha fazlası potansiyel caniler yetiştirmeyelim gerek kendi içimizde ki çocuk gerek gelecekte ki çocuğumuz ihmal etmeyelim.

İlgili Yazı:  Şiddet Zincirinin Parçaları

Çocuklarımızı cani yetiştirmeyelim birazcık hayvan olalım insan olmak çok zor geliyor neden insanlık zor geliyor ki bir köpeğin havlaması kadar normaldir bir insanın düşünebilmesi bizi diğer canlılardan ayıran özelliğimiz düşünebilmemiz iken bizim vicdanlı düşünemiyor oluşumuz ne kadar acı bir durum benim gibi bir kaç insan çıkacak yazacak bir kaçı söyleyecek ama unutulacak bir kaç gün  sonra yastığa başımızı koyduğumuzda vicdanımızı  hiç bir şey etkilemeyecek sonra hepimiz iyi olduğumuzu müslüman olduğumuzu iddia edeceğiz her gün kendimizi avutacağız tecavüze uğrayan bir kız için mini etek giymişti diyeceğiz mini etek giymeyene o saatte oradaymış o saatte orada olmayanı ise okulunda olunca öğretmenine cilve yapıyordur diye diye batacağız.

Kendi insanına tecavüz eden cani başka bir canlıya neden etmesin miyavlaması fazla tahrik edici diyeceğiz sonra normal gelecek hepsi,ölü köpeği arabanın arkasına bağlayıp sürükleyen insan gibi 300tl ödeyip çıkacağız hapisten bir canın bir hayatın  değeri biçilmiş 300tl yapmışlar bunu para biçenler ölen hayvanlara hiç beslemiş mi para verip bir hayvanı çok merak ediyorum bir köpeği canlı görüp sevmiş mi onu hiç? Yoksa ölü köpekler görüp mutlu mu oluyor para için bir köpeğe hiç mama almamış biri o köpek havladığı için mama alıp içine zehir katıyor boş verin yada eğelim başımızı yapmasak ta sustuğumuz için hayvanlar kaldırsınlar başlarını özür dilerim insan olduğum için.

İnsanın insanIardan kaçışıdır, hayvan sevgisi. -Aziz Nesin Click to Tweet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir