Kapat

Hayvan Sahiplenmeniz İçin 6 Neden

Anasayfa
Pet Haber Hayvan Sahiplenmeniz İçin 6 Neden
hayvan-sahiplenmeniz-icin-6-neden

Bugün, Hayvan Sahiplenmeniz İçin 6 Neden sorusuna cevap bulacağız hayvan sahiplenmenize hem yardımcı hem de aklınızda soru işaretleri bırakacak konulara çözüm bulmanızı sağlayacak bir derleme ile karşınızdayız.

1) Hayvanlar Sadıktır.

Size yalan söylemezler, arkanızdan konuşmazlar ve bir hayvanı sahiplendiğiniz zaman ona sevgi vermeniz yetecek, sevginin ne kadar güçlü olduğunu, sevginin neleri başarabildiğini hayvanlar da apaçık görebileceksiniz.

sokak-kedisi-bob

2) Hayvanlar Merhametlidir.

Ki, bu sizin karakterinizdeki merhamet duygusunu daha da öne çıkaracak bir gerçektir. Onların sessiz birer melek olduğunu bildiğiniz halde isteklerini yapmanız, onları sevip değer vermeniz merhametinizin apaçık göstergesi olacaktır.

sokak-kopegi

3) Hayvanlar Sorumluluk Almayı Öğretirler.

Örneğin önlerine zamanında mamasını koymanız sorumluluğunuzun gelişmesindeki ana nedendir. Her gün taze su, mama ve kendinize oyun saati yapmanız aslında sorumluluk duygusunun kazanılmasında ve gelişiminde önemli rol oynar.

sokak-kedisi-3

4) Ömür Boyu Sürecek Sevgiye Hazır mısınız?

Yalan değil, ömür boyu bir sevgi düşünün… Sizi karşılıksız sevebilecek hiç olmadık bir anda sizi koruma iç güdüsüne sahip bir canlı ve daha da fazlası. Hayvanlar sizi her gün daha da fazla sevmeye devam edecek tek canlıdır.

sokak-kopegi-3

5) Hayatlarını Kurtarabilirsin.

Her gün direndiğimiz ve direnmeye devam edeceğimiz petshop’larda satışa sunulan güzel gözlü, yuvarlak kafalı birbirinden güzel dostlarımız cam kafeslerin içinde sahiplerini beklemekte. İnsanlar onları bir eşya gibi görüp sevdiklerine hediye almakla sonrasında “dedem bunu beğenmedi, eniştemi sevmedi, annem istemedi” bahaneleri ile o canlılar kendilerini sokakta bulurlar. Bu çok acı bir şeydir. Sizin yanınızdan sıcacık evden çıkıp sokaklarda diğer hayvanların onu istememesiyle veya her gün yeni vakanın çıktığı karaktersiz insanların hayvanlara tecavüz gibi bir pisliği yapabildiği gibi belki de sokağa bıraktığınız canınız tecavüze uğrayacak dışarısı pislik insanlarla dolu. Ormanlardan, barınaklardan ve şuan en güçlü iletişim aracı olan sosyal medya sitelerinden ÜCRETSİZ olarak hayvan sahiplenmekle onların hayatını kurtarabilirsiniz.

İlgili Yazı:  Sahiplenilen 25 Hayvanın Önceki ve Sonraki Halleri

sokak-kedisi-2

6) Sizin En Büyük Arkadaşınız ve Yardımcınızdır.

Hayvanlar sanılandan çok daha fazla akıllıdır. İnsanlar onları hayatlarına aldıkları zaman ve sevgisini verdikten sonra sizin için hayatınızı kolaylaştırıp güzelleştiren birçok şey yapabilirler. Onları sevin, çok sevin.

sokak-kopegi-1

Satın alma sahiplen. 

The following two tabs change content below.

BURAK ERK

Volunteer Crew
Pativer.net | Türkiye’nin dört bir tarafından hayvanseverler tarafından oluşturulan ”sivil toplum kuruluşudur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Bize aşağıda bulunan alandan ulaşabilirsiniz.

mail: info@pativer.net