Kapat

Empati Yapıyoruz!: Ya Sahiplenme Ya Terketme

Anasayfa
Kedi Dostlarımız Empati Yapıyoruz!: Ya Sahiplenme Ya Terketme

EMPATİ YAPIYORUZ!

Çok güzel sevgi dolu bir ev hayal edin. Yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda… Her şey harika ve ailenizin biriciği sizsiniz. Sürekli sizinle fotoğraf çekiyorlar, size türlü yiyecekler ve oyuncaklar alıyorlar ortam harika yani. 

Sonra bir gün geliyor sizden sıkılıyorlar… Sırf sizden sıkıldıkları için sizden çeşitli kurtulma yolları arıyorlar. İlk düşünceleri hemen bir park veya daha kötüsü bir orman oluyor.

Tabi siz başınıza gelecek hiçbir şeyi fark etmiyorsunuz. Sonra bir gün gezmeye çıktığınızı sanıyorsunuz fakat bilinmeze gittiğinizi farkında bile değilsiniz. Bir süre sonra arabadan indiriliyorsunuz ve sonra… Araba gidiyor! Unuttular sanıyorsunuz “Hey beni bekleyin! Unuttunuz beni şapşallar heeeey!” diye peşlerinden koşuyorsunuz.

Ama onlar geri gelmiyor… Siz koştukça o basıyor gaza ve siz artık ciğerleriniz dayanmadığından duruyorsunuz. O zaman anlıyorsunuz işte,gidenin geri gelmeyeceğini…
Orman çok soğuk ve ıssız. Acaba sizlerden birileri var mı diye bakıyorsunuz. Evet var fakat bazıları tanınmaz haldeler. Çünkü öleli aylar geçmiş ve orada öylece kalmışlar. Sonra bir an içiniz açılıyor küçücük çocuklar koşuyor size ama hemen üzülüveriyorsunuz. Onlar burada ne yapacak? Şansınız varsa koruyucu melekler sizi bulduklarından bir kaç eviniz oluyor fakat yetmez ki! Sadece o koruyucular yok çünkü bu dünyada. Kötüler var. O kadar kötüler ki kulak kesiyorlar, istismarda bulunuyorlar, belki yakıyorlar… Çok kötü şeyler yapıyorlar. Kaçacak hiçbir yeriniz kalmıyor. Orada yaşamak sizin için çok zor ve kabulleniyorsunuz. Ama ne kadar yaşayabiliyorsunuz çok meçhul…

Bıraktığınız o canlar hep böyle hissediyor işte. Savunmasız ve çaresiz. Onlar çok zor bir hayat yaşıyor, bazen birbirlerini yiyorlar. Çaresizler çünkü. Bir hayvanı almak onunla fotoğraf çekinip bir süre sonra onlardan ‘sıkılmak’ demek değildir. Bir hayvan, bir bebektir. Siz kendi bebeğinizi ormana bırakabiliyorsanız, aç ve sussuz kalması sizin için önemsizse,onu arzuluyorsanız ve onu yakmak, gömmek bir gıdım yakmıyorsa canınızı vay halinize. O zaman siz ben insanım demeyin olur mu? O kelimeyi kötülüklerinizle kirletmeyin.

The following two tabs change content below.

Melis Kömürcü

Herkese merhaba! Benim adım Melis. 10 kedili Galatasaray Üniversiteli bir kızım. Doğduğumdan beri hep 4 ayaklı ailenin diğer bebekleriyle büyüdüm ve hala onlardan bir şeyler öğrenmeye devam ediyorum ve kesinlikle inandığım bir olay vardır: Hayvan sevmeyen insan sevemez. Bu yüzden çevremde patisiz insan neredeyse yoktur! Pativer.net ailesinin 10 kedili delisi olarak hayatıma devam ediyor hepinize 10 kedi almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Hoşçakalın patilerle kalın!
İlgili Yazı:  Adana'da Pitbull ile katledilen hamile kedi Çıtır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir