Kapat

Çocuklar İçin Bol Patili Kitap Önerisi: Mau Krallığı ve Kedi Felsefesi

Anasayfa
Film/Kitap Öneri Çocuklar İçin Bol Patili Kitap Önerisi: Mau Krallığı ve Kedi Felsefesi

Mau Krallığı ve Kedi felsefesi fantastik kurgu özelliği taşıyan bir masal kitabı. Yaz tatili için mükemmel bir kitap seçimi olabilir diye düşünüyorum. Bu kitabı arkadaşımın tavsiyesi üzerine yeğenime aldım. Otobüste  kitaba şöyle bir göz gezdireyim derken bir baktım ki kitabı bitirmişim 🙂 Yetişkinler de masal kitaplarını okuma listelerine alabilir diye düşünüyorum.

Kitap 240 sayfa civarında. Yazarı Senem Öcal aynı zamanda kitabı resimleyen kişi. Kitapta bir çok karakter var. Zihnimde oldukça renkli bir tablo çizdim. Temasal olarak zengin bir içeriğe sahip. Yazar dümdüz yazmak yerine estetik betimlemelere yer vermiş. Bu özelliği onu farklı kılıyor. İçeriğinde dikkatimi çeken ayrı bir unsur da masalın içinde yer alan  hikaye anlatımı. (Kaşık ve kepçe hikayesi)

Kitapla ilgili tanıtım yazısını da aşağıda paylaşmak isterim.

Yazarımız arkadaşlık, iyilik, yardımseverlik, doğa, hayvan ve kitap sevgisi temalarını işliyor. Ayrıca çocukların hayal dünyalarını estetik bir dokunuşla etkileyerek onların masum ve yaratıcı zekâlarının gelişimine olumlu yönde katkıda bulunmayı amaçlıyor…

Bu kitapta ”Bir kediyi anlamak” düşüncesi hoş temalarla bazen eğlenceli ve bazen de düşündürücü bir şekilde ortaya koyuluyor.Kitabın başkahramanı olan Mau babası Kral Miyiv ve annesi Kraliçe Luna tarafından dünyaya gönderiliyor. Burada öğretmeni Fredo’dan kedi ırkının özelliklerini öğrenmeye başlıyor. Fredo’dan sonra yol arkadaşı Oli ile tanışarak birlikte felsefi bir yolculuğa çıkıyorlar. Birlikte hem yeni şeyler öğreniyorlar hem de öğrendikleri iyi kavramları diğerlerine aktarıyorlar. Bu sırada yörüngenin en güçlü cadısı olan Kraliçe Zavinya  Mau’nun peşinden dünyaya gelerek onu yakalamak istiyor ancak bir türlü istediği sonuca ulaşamıyor.
kaynak: kitapyurdu.com

Renk ve kedi severler için müthiş bir kitap olmuş 🙂 Şiddetle tavsiye ediyorum.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir