Kapat

British Shorthair Cinsi Kedi Hakkında Bilgi

Anasayfa
Kedi Dostlarımız British Shorthair Cinsi Kedi Hakkında Bilgi
british-shorthair

British Shorthair kedi cinsi, şundan eminim ki grinin en güzel tonuna sahip bir çocuk.  Adından da belli olduğu gibi Büyük Britanya kökenli olan bu güzellikler, 19. y.y. sonlarında Harrison Wier tarafından kedi şovu ile Dünyaya tanıtılmıştır.

British Shorthair Kedisi

British Shorthair ırkının tüyleri yoğun ve peluş gibidir. Kulakları orta boy ve uçları yuvarlaktır. Taban kısımları geniştir. Birbirinden tamamen ayrık kulaklara sahiptirler. Kulakları kafasının biçimi ile uyumludur. Gözler iri, yuvarlaktır. Kafa yapıları yuvarlak yanakları ise tombuldur. Vücutları iri ve kaslıdır. Geniş göğüse sahiptirler. Bacakları orta boy patileri ise yuvarlaktır. Tüyleri kısadır düğümlenmez.

British Shorthair Kedisinin Karakteri

Karakteristik özelliği bakımından oldukça uysal, apartman hayatına uygun ve insanlarla ve diğer petler ile iyi geçinmesi ile gönlümüzde çoktan tahtını hazır hâle getirmiştir.
Yaramazlığını pek göremezsiniz hatta tek başına kaldığında da etrafı yerle bir etmez. İlk başta tembel bir görünüme sahip olsa da oldukça zeki, kendini sevdiren, oyun oynamayı seven tam bir ev kedisidir.
Sahibi ile oyun oynar ve sahibine sadıklığı ile bilinir. Sakin bir yaşama sahip olduğu için orta yaşlı insanların dikkatini çeken bu ırk, apartman hayatına uygunluğu ile biliniyor.
Hatta sürekli çalışan biri iseniz ve kedinize zaman ayıramayacaksanız önerimiz bir canlı beslememenizdir ancak ille de alacağım diyorsanız British Shorthair kedisi sizin hayatınıza uygun bir kedidir çünkü; siz evde olmasanız dahi yokluğunuzda oldukça olgun ve sakin yapısını sürdürecektir.
Yavru  British Shorthair kedisi, enerjisi çok yüksek, hareketli ve size karşı samimidirler. Eğitime açıktırlar. Annelerinden ayrıldıktan sonra size çok bağlanacak ve en güzel bağı kuracağınıza eminiz.
Pek fazla mama yemezler 1.5 ayda 3 kilogram mama yetebilir. Ancak siz yine de dikkat edin çok yemeye başlarsa obeziteye yatkın bir cinstir.

İlgili Yazı:  Kedi Alerjisi Hakkında Bilgi

British Shorthair Bakımı

Kediler temiz hayvanlar olduklar için sizi yormayacaktır. Kedi kumunu daima temiz tutun. Aksi hâlde tepki olarak evinizin ortasına tuvaletlerini yapabilirler. Kedilerini temizlerler. Kendi kararlarını alarak kendi ayaklarının üstünde durmayı başarmış kedilerdir.
British Shorthairler pek fazla bakıma ihtiyaç duymazlar. Kürkleri pek düğüm olmaz. Ancak ne olursa olsun kedinizin tüylerini günlük olarak taramayı unutmayın. Tarama etkinliği sizi kediniz ile yakınlaştıracaktır. Yukarıda belirttiğim gibi kesinlikle mamada aşırıya kaçmamanızı altını çizerek tekrar ediyorum.

British Shorthair Kaç Yıl Yaşar? Boy-Kilo Analizi

Erkekleri dişilerinden daha iridir.
Dişiler ile erkeklerin boyları arasındaki fark belirgindir.
Yetişkin erkek kaç kilogram gelir? 5-10 kilogram arasında kiloya sahiptirler.
Dişiler kaç kilogramdır? 5-7 kilogram arasında kiloya sahiptirler.
British Shorthair’in ortalama 14-20 sene arasında ömürleri vardır.

 

Kedi dostlarınızı satmayın! Hiçbir can satılık değildir lütfen bunun farkına varın!  Kedi veya köpek satın almayın.

 

 

The following two tabs change content below.

BURAK ERK

Volunteer Crew
Pativer.net | Türkiye’nin dört bir tarafından hayvanseverler tarafından oluşturulan ”sivil toplum kuruluşudur.”

“British Shorthair Cinsi Kedi Hakkında Bilgi” üzerine 2 yorum

  1. SADİŞ says:
    • Ziya says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir