Kapat

Başlangıç Öyküsü

Anasayfa
Köpek Dostlarımız Başlangıç Öyküsü

Merhaba, ben Ayça. Size ilk yazımda bir yıl önce hayatıma giren ve hayatımı değiştiren kızımdan bahsetmek istiyorum.

Lily benim deyişimle Lily Q. Onu ilk defa Kadıköy’de arkadaşımın yanında gördüm. Geçici yuvada bütün gün yalnız kalmasına dayanamamış yanında getirmişti. Yere kadar tüyleri koca göbeğini saklayamıyordu. Yattığı yerden kalkmak istemiyor, yürüyemiyor, su içmiyordu. Bütün gün 15 kiloluk Lily’yi kucağımda taşıdım. Asla ondan ayrılmak istemiyordum.

Eve döndüğümde Lily’nin sahiplendirme ilanlarını paylaşmaya başladım. Evimde 10 yaşında bir oğlum daha olduğu için ailem bir köpeğin daha sorumluluğunu alıp alamayacağım konusunda emin değildi. Bir ayın sonunda kimse Lily için geri dönüş bile yapmamıştı. 25 Ağustos 2016  sabahı annemle bir konuşma yaptım, Lily’yi sahiplenecektik.

26 Ağustos 2016 sabahı arkadaşım Lily Q’yu Heybeliada’daki evimize getirdi. Uzun tüyleri kesilmiş, kırmızı tasması pembe ile değişmişti. Vucüdundaki bütün yaralar,  göbeğinin ve memelerin doğumlardan oluşan sarkık görüntüsü ortaya çıkmıştı. Yerinden günlerce kalkmadı. Oğlum Odie onun eve alışması için elinden gelen her şeyi yaptı. Yaladı, oynadı yanında uyudu.

Şimdi bu küçük kız (8 yaşında) bir yıldır bizimle yaşıyor. Yaraları iyileşti, psikolojisi düzeldi. Tüyleri parladı. Göbeği birazcık daha büyüdü. Kısırlaştırıldı ve Odie sayesinde korkaklığını üstünden atarak sosyal bir kız haline geldi. Her gece beraber uyuduğum, öperek koklayarak uyandığım şişman mı şişman bir kız oldu. Yazları Heybeliada’daki evimizde oğlum Odie ile beraber kalıyoruz, kışları ise Eskişehir’de bana hayat arkadaşlığından daha fazlasını yapıyor.

Canım kızım sen benim başıma gelen en güzel şeysin, bir daha aynı acıları yaşamaman için ben hep yanındayım. Hep de yanında olacağım.

“Başlangıç Öyküsü” üzerine 1 yorum

  1. therapyst says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir