Kapat

Bahçede Köpek Beslemek

Anasayfa
Köpek Bakımı ve Sağlığı Bahçede Köpek Beslemek

Bahçede Köpek Nasıl Bakılır?

Aslında sizin ve köpeğinizin sağlığı ve mutluluğu için oldukça önemlidir. Öncelikle bahçenizde,açık alanda besleyeceğiniz köpeğin cinsi önemlidir. Ufak bir ırk köpeği açık alanda besleyemezsiniz.

Açık alanda köpeklerimiz daha mutlu olur gibi düşünsek de evin içinde olmayan köpekler kendilerini sizden soyutlayıp üzülebilir. Bu yüzden köpeğiniz evin içinde olmasa dahi gün içinde sık sık yanınıza gitmeniz gerekir. Aynı zamanda köpeğiniz dışarıda olsa dahi kendine özel bir alanı olmalı köpeklerde ”alan sahiplenme” duygusu oldukça gelişmiştir.

Kendilerine özel bir alan olması onlara çok daha huzurlu,mutlu hissettir. Bahçede beslenilen köpeklerde yapılan en büyük hata ise ”zincir” kullanmak. Malesef ülkemizde çok yaygın bir davranış ama oldukça yanlış,hayvanımız özgür olmalı. Eğer saldırganlık davranışı,ya da evden uzaklaşma davranışı var ise çözümü zincir yerine ona geniş bir alan,klube tarzı bir yer yapıp oraya alıştırmak olmalı. Bir köpeğin bahçede kalması demek hastalklara,zararlı parazitlere çok daha açık olması demek o yüzden bahçede kalan bir köpeğin bir ev köpeğine göre çok daha sık kontorolleri yapılmalıdır.

Bahçede büyüyen bir köpek evde büyüyen bir köpeğe bir köpeğe göre daha sert oyun oynaması gayet normaldir,bu yüzden ona anlayışlı olmanız onu daha mutlu edecektir. Unutmayın siz evinizde otururken o geceleri yalnız uyumak zorunda kalıyor bu yüzden ona karşı daha anlayışlı olmalısınız. Onun bulunduğu yerlere minik oyuncaklar,oyalanacağı şeyler koymanız siz yokken oluşan can sıkıntısını engelleyebilir.

The following two tabs change content below.

EZGİ KAYA

Pativer.net Editörü. İnstagramdan takip et! : @kayaesgi Küçüklüğümden beri hayvanlara bayılan biriyim. Bir de yaramaz rottweilerim var 🙂 bu platformda elimden geldiği kadar sizi bilgilendirmeye çalışacağım 🙂
İlgili Yazı:  Köpeklerde Deri Hastalıkları

“Bahçede Köpek Beslemek” üzerine 1 yorum

  1. Ramazan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir