Kapat

Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü (Ata HSK)

Anasayfa
Genel İçerik Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü (Ata HSK)

Bizi takipte kalmak isterseniz, sosyal medya hesaplarımız;

@ataturkuniversitesihsk @ataunihsk @atauni_hsk

Ata HSK 2014‘ten itibaren hayvan haklarını, doğayı korumayı amaç edinmiş, kurucu başkanlığını Tuğçe TOLON‘un üstlendiği ve şu an ise başkanlığını benim devam ettirdiğim, Atatürk Üniversitesi ve UNIHAK (Üniversiteler Arası  Hayvanları Koruma Topluluğu) bünyesindeki aktif kulüplerden birisidir.

Yaptığımız etkinlikleri, çalışmaları size görseller yardımıyla anlatmaya çalışacağım.

Erzurum gibi soğuk bir memlekette sokak canlarımızın hayata tutunmalarını bir nebze olsun kolaylaştırmak adına üyelerimiz kendi bölgelerinde devamlı olarak besleme yapmaktadır. Mamaları gerek kulübe yapılan mama yardımları ile, gerek kulüp parası sayesinde, gerekse biz temin etmekteyiz.

Düzenli olarak barınak ziyaretleri yapmaktayız.

Gönüllüler ziyaret ettikçe hatta barınak gönüllüsü oldukça barınakların daha iyi şartlara sahip olacağının altını özellikle çiziyor bütün hayvanseverleri gönüllü olmaya davet ediyoruz.

Üyelerimizi, üye olmayan insanları bilinçlendirmek ve bilinçlenmek adına belgesel izletimleri düzenliyoruz. Belgeseller hayvan hakları veya hayvanlara yapılan zulümler ve bunları engellemeye yönelik konular ile ilgili oluyor.

(Earthlings Belgesel İzletimimizden Kareler)

Ve bizi en çok heyecanlandıran, şevklendiren ise Kedi Evi Projemizin hayata geçirilmesi oldu. Atatürk Üniversitesi Rektörü  Prof.Dr. Ömer ÇOMAKLI‘nın ve Özel Kalemi Cahit SUNAY‘ın bizzat onaylayıp destek verdiği, her şeyin bizim istediğimiz şekilde olmasını sağladıkları bir proje oldu. Kendilerine sonsuz teşekkür ederiz.

Projemiz, Atatürk Üniversitesi kampüsünün içine 1’i büyük, 10’u küçük olmak üzere toplamda 11 adet kedi evi yerleştirmeyi hedeflemektedir. Evlerden büyük olanı 9 kedi kapasiteli, çevresindeki demirde kedi girişi ve kedi evinden sorumlu üyelerimizin giriş yapabileceği kilitli kapıyı barındıran bir ev olup yapım aşaması bitmiş ve yerleştirilmiş tek evimizdir. Diğer 10 kedi evimiz ise yapım aşamasındadır. Projemizde emeği geçen okul atölyemize, üyelerimize, mama bağışçılarımıza, görüp tebrik ederek bizi umutlandıran güzel yürekli insanların hepsine ayrıca teşekkür ederiz.

İlgili Yazı:  Kendisini Düşünmeden İnsan Hayatı Kurtarmış 7 KAHRAMAN HAYVAN!

Bunların haricinde bu sene başında üye kaydı almak ve kulübümüz hakkında bilgilendirme yapmak için iki günlük bir stant kurulumu, yönetim kurulu toplantıları, tanışma ve bilgilendirme toplantıları düzenledik. Sürekli olarak zor durumda bulduğumuz canlarımızın tedavilerini yaptırıp, güzel yuvalara kavuşmalarını sağlıyoruz. Ve sahiplenme, kısırlaştırma, besleme gibi bilgilendirici konularla ilgili konferans çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

The following two tabs change content below.

TUĞÇE GÜNER

23 Haziran 1997 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Trabzon’da tamamladı. Şu an ise Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği okumakta. Hayvanseverlik hayatını anlamlandıran özel bir parça , burada bulunuş amacı da bu sebepten ileri gelmekte. Bu amaca hizmet eden dernek ve federasyonların yanında yer almakta. Trahayko ve Haykonfed gibi. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü’nün de başkanlığını üstlenmekte…

“Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü (Ata HSK)” üzerine 5 yorum

  1. Şeyma says:
  2. Furkan says:
  3. Güz says:
  4. Burcu isin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir