Kapat

Ankara Batıkent’te Katliam Var

Anasayfa
Genel İçerik Ankara Batıkent’te Katliam Var

1933-1945 yılları arasında, Nazi Almanya’sı milyonlarca kişiyi hapsedebilmek için 20.000 civarında kamp kurdu. Auschwitz kompleksi içinde bulunan Birkenau imha kampında dört tane gaz odası mevcuttu. Hergün 6 bin yahudi bu gaz odalarında zehirlenerek öldürülüyordu.

Rivayet odur ki kamplarda esir olan kişiler  banyo yapacakları söylenerek, hatta ellerine sabun bile verilerek gaz odalarına alınıyormuş. Yaşadıkları her şeye rağmen bir umutla insanlar suyun gelmesini beklerken her saniye soludukları gaz sonlarını getiriyormuş.

Bu kadar insanın katledilmesi kadar acı olan bir diğer nokta umut verilmesi bana göre.

Bu gece bir haberle sarsıldı çoğumuzun yüreği yine. Kamplarda öldürülen insanlarla Ankara’da öldürülen hayvanların sonlarında ki vahşet aynı değil mi ?

Açlıkla savaşan hangi canlı verilen yemeği reddedebilir ki?

Hayat her canlı için çok zor tabii ki. Yemek bulmak, barınmak, güvenli bir alan yaratabilmek. Bu kadar mücadele içinde karşılarına çıkan, biz insanların şans olarak nitelendirdiği küçük mutluluklar onların acılar içinde sonlarını getiriyor ne yazık ki? Kötü davranan biri olsaydı kaçabilirlerdi, belki ellerinde sopa, silah vb bir alet olsaydı yaralanabilir ama kaçmak için bir şansları olabilirdi. Mücadele edebilirler, kurtulmak için bir şeyler yapmış olabilirlerdi.

Ama bu çok acımasız. Çok insafsız. Adice. Haince.

Ne farkları var ellerine bir kalıp sabun tutturulup öldürülen insanlardan?

#BatıkentteKatliamVar

The following two tabs change content below.

Özge Güngörmez

Pativer.net Editörü. İnstagram'dan takip et: @ozgegutii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir