Kapat

Amerikan Pitbull Terrier Cinsi Köpek ve Özellikleri

Anasayfa
Köpek Dostlarımız Amerikan Pitbull Terrier Cinsi Köpek ve Özellikleri
Amerikan-Pitbull-Terrier-ozellikleri

Bugün yine güzel bir konuyla karşınızdayım. Başlıkta gördüğünüz gibi orada Amerikan Pitbull Terrier yazıyor. Aman sakın korkmayın! Onlarda diğer ırklar gibi korkulacak bir ırk değil haydiii yazımıza geçip onları tanıyalım 🙂

1) Amerikan Pitbull Terrier ırkının çok kötü şöhretli olduğu bilinmektedir. Oldukça güçlü ve korkutucu bir yapıya sahip olduğu için bazılarımız yanına bile yaklaşmaz. Ben çok uzun süre pitbullarla birlikte kaldığım için bunlara pek inanmıyorum açıkcası. Onlar eğer bizleri korkutmaya çalışıyorlarsa bu tamamiyle evine ve sahibine duyduğu sevgiden ve koruma içgüdüsünden kaynaklıdır. Her köpek ırkında olduğu gibi.

american-pit-bull-terrier-5

Bu köpek ırklarında “kulak estetiği” ismi ile vahşet yapılmakta. Siz bu vahşete uymayın. Empati yapın. Ya sizin kulağınızı kesmiş olsalardı?

2) Pitbull ırkı aslında zor eğitilen bir cins olarak bilinir ve bunun yanında insan parçalar hatta sahibini yer diye duyduklarımız da olmuştur. İnanmayalım arkadaşlar bunlara. İlk yazımda yazdığım gibi ‘Hayvanlarımız karekterlerini biz sahiplerinden alır’. Eğer sizin bir pitbullunuz varsa ve siz onu dövüş köpeği olarak eğitiyorsanız tabii ki de bir süre sonra köpeğiniz size de saldırabilir. Ama unutmayın hiç bir canlı dövüşmek/dövüştürülmek için bizlerin arasında değildir. Pitbullar her ırkta olduğu gibi aşırı sadık ve idealisttirler. Tabi ki bunun yanında korumacı , sevecen ve çok çok akıllı.

american-pitbull-terrier-ozellikleri

3) Bu hayvanların içgüdülerin de aslında çoğunlukla saldırganlık yatmaktadır. Ama biz bunları sevgiyle bastırdığımız sürece, dışarıdan çenesi ve vücudu korkulacak gibi kaslı kulakları dik bir pitbull görsek bile onu biraz sevip saydıktan sonra ona güvencemizin tam olduğunu hissettirdikten sonra onlarında diğer cinslerden farklı olmayacağını anlayacaksınız 🙂


4) Amerikan Pitbull Terrierlerin çocuklarla oldukça arası iyidir. Çocukların başında tam bir anne/baba bırakıyor olursunuz. İçiniz rahat olsun. Lâkin pitbullar diğer köpek cinslerine göre belli bir yaştan sonra kedilerle ve köpeklerle pek iyi anlaşamazlar. Yeri gelir saldırganlıktan çok gerilebilirsiniz de. Ama her yazımda vurguladığım gibi “sevginin gücüne hiç bir şey engel olamaz” Sevgiyle ve saygıyla herşeyin üstesinden en kısa yoldan gelebilirsiniz. Yeter ki duygularını incitmeyin, dışarıdan korkulacak kadar kötü görünseler de onlarda aslında bir o kadar narindir. Son olarak bu havalarda sokaktaki bebeklerimizi unutmayalım güzel arkadaşlarım / Kapımızın önüne bir kap su, bir kap mama. Sevgiyle bol patiyle kalın ❤ Buraya tıklayarak diğer yazıma gidebilirsiniz: Kedi ve Köpek Birbirine Nasıl Alıştırılır?

The following two tabs change content below.

EYLÜL ŞİRİN ÖZDOĞAN

Merhaba! Ben Eylül 18 yaşındayım , tüm hayatımı doğaya ve hayvanlara adamış , aslında amatör şair bir o kadarda kalemi sıkı tutan biriyim 🌸 Sokakta sayısız meleğin Ablası olmakla beraber , 1 yetişkin kedi Ablası , 1 yavru köpeğin ablasıyım. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizlere aktarmak büyük bir zevk benim için 🎈 Sokaktaki Can\'larımızı unutmayalım sloganım \' onlarda can , bir kap mama bir kap su!!\' Sevgi\'yle bol patiyle kalın.
İlgili Yazı:  Apartmanda Beslenebilecek Köpek Türleri

“Amerikan Pitbull Terrier Cinsi Köpek ve Özellikleri” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Bize aşağıda bulunan alandan ulaşabilirsiniz.

mail: info@pativer.net